Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mikor oldhatják fel a korlátoz...

Mikor oldhatják fel a korlátozásokat?(középiskola)

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A mai napon miniszterelnök úr bejelentette hogy jövőhéten tárgyal arról a kormány hogy az érettségizőket és a tanáraikat előrehozzák az oltási tervben.

Ebből arra következtetek,hogy szinte biztos hogy február 1.én nem megyünk vissza,mert vakcina sincs jelenleg amivel oltani lehetne,arra vár az ország.

Viszont én ezzel az elképzeléssel nem értek egyet,az idősebbeknek sokkal fontosabb ez a vakcina ebben a helyzetben.


Nem azért írtam ki a kérdésem mert egy lusta,semmittevő végzős vagyok aki bízik benne hogy nem lesz se jelenléti oktatás,sem érettségi(az utóbbi 100% hogy lesz),szimplán rossz ebben a bizonytalanságban élni és érdekelne az álláspontotok.Én személy szerint itthon is nagyon jól tudok tanulni (egész nap tanulok)-egy erős gimnáziumba járok.


Tehát szerintetek visszamegyünk még ebben az évbe jelenléti oktatásba?

Ti hogyan látjátok mikor éri el országunk azt az átoltottságot hogy nyitni lehet?


A kultúrált válaszokat,véleményeket szívesen veszem.Szép estét mindenkinek!



2021. jan. 22. 19:10
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Én úgy gondolom hogyha nem nyitnak februárban, akkor szerintem tavaszi szünet után mehetnénk vissza.
2021. jan. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem visszamegyünk a suliba. Talán a február még online de azután már jelenlétire tippelnék. Lehet itt hivatkozni a vakcinára, de érdekes módon a vakcina nélkül is megtartják a középiskolai felvételiket holnap (jan. 23).

Az általános iskolások jelenlétiben tolják a sulit és mégsem halnak ezressével az emberek.

2021. jan. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen a felvételinek,érettséginek szerintem sincs semmi akadálya,hiszen normális kereteken belül volt megtartva a 2020-as őszi érettségi is(en is előrehozottaztam)


#2.A középiskolák nyitása a kollégiumok miatt veszélyes,egy-egy kollegiumba sok iskola diákjai vannak keverve,és nem lehet tartani a védelmi intézkedéseket (nyilván kötelező volt nekünk még mozsdóba is a maszk,de más kérdés hogy hordták-e.)És a tömegközlekedés,pénteken és vasárnap rendkívül zsúfoltak a vonatok és a távolsági buszok.

Nyilván ha megkezdődne az oktatás a helyköziek és a villamosok is teltebbek lennének.

2021. jan. 22. 19:24
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

Egy teljes középiskola-nyitás, a mostani kommunikáció alapján, szerintem már Húsvétig képtelenség.

A kérdés viszont az hogy február 15-től mi lesz a végzősökkel. Én nagyon remélem hogy nem fognak minket visszavezényelni a tantermekbe és/vagy orosz vakcinával teliszúrni minket. Meg annak komplikációi lennének.

Először is, a tanárok nem tudnak osztódni. Egy tanár általánosságban minimum 15 percre lakik az iskolájától, és még ennie kell, WC-re menni, stb.

Pluszba még, olyan tantárgyakból is szivatnának minket, amikből nem érettségizünk.

Az lehetne esetleg megoldás hogy új órarendeket csinálunk és a végzősöknek 2 napba tömbösítjük az érettségi tárgyak óráinak jelentős részét. (mondjuk 5 magyarból 3-at, 3 töriből 2-t, a 4 matekot, a 4-ből 2 nyelvórát (első idegen nyelvből) és a fakultációkat, illetve beékelni egy tesiórát még ha annyira muszáj) A maradék 3 napon pedig lehetne a többi órát lezavarni.


És még mielőtt mondanátok hogy a tanárok külön termekben leülnek a laptop elé és a suliwifin megtartják az órát... Nem jó ötlet, mert a sávszélesség lehet hogy meglesz, de a router lázadozni fog.

2021. jan. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
31%
A miniszterelnök nem úr. 😂
2021. jan. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
31%
#5: Doktorminiszterelnökúr
2021. jan. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%

nem lesz itt semmi nem feb 1-után de már idén jelen tanévben sem.

így megy le az egész.

A középiskolás végzősök nonszensz oktatási terve egy népnyugtató maszlag megint, amiből semmi a világon nem lesz.

2021. jan. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
53%
Február elsején fix hogy nem megyünk vissza. Márciusba talán de inkább csak áprilisban.
2021. jan. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!