Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 84pont körüli felvételivel...

84pont körüli felvételivel mennyi esélyem van bekerülni a X.kerületi Szent László gimnáziumba?

Figyelt kérdés

Természettudományt jelöltem meg elsőnek és ott van szóbeli. Tudom hol kell megnézni hogy tavaly hány pontja volt az utolsó bejutónak de azt nem találtam sehol hogy hány ponttól hívnak be szóbelizni. Valaki aki az utóbbi években felvételizett tudna segíteni ebben?


Matekom olyan 46-47pont lesz a magyar az 37-39 körül



2021. jan. 23. 17:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Tavaly 67 ponttól hívták be a diákokat szóbelire.


Arra figyelj, hogy náluk pl tavaly úgy volt, hogy a központi felvételinek csak a fele pontszámát vették (max 50 pont) figyelembe + korábbi jegyek (30 pont) és szóbeli 20 pont. Tehát ott 100 pont a max pont. Az ideit nem tudom, hogy így van-e, de az elmúlt években így számoltak.

2021. jan. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Amúgy szerintem még mindig ugyanúgy van a számolás és úgy nagyjából 72 pontom lesz szóval remélem hogy idén nem lesznek annyival magasabbak a ponthatárok és behívnak.
2021. jan. 23. 20:28
 3/6 anonim ***** válasza:

Magasabbak lesznek a ponthatárok valószínűleg mindenhol, mert idén 13000-rel több diák felvételizett mint az előző években. Amikor kezdtél te általános iskolában, akkor változott a beiratkozás, így sokkal több diák van most 8. osztályban, mint korábban.


A 72 még talán elég lehet hogy szóbelire hívjanak.

2021. jan. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Eddig viszonylag nyugodt voltam hogy legalább szóbelire biztos behívnak ennyivel de mostmár kezdek aggódni hogy ez tényleg kevés lesz. Őszintén alapból többre számítottam magyarból itthon annyi pontom volt fogalmazás nélkül mint most összesen lesz. Gyakorolhattam volna rá többet de úgy voltam vele hogy úgyis menni fog de tévedtem. Azért még nem adom fel teljesen és nekiállok tanulni a szóbelire nehogy az legyen hogy behívnak de túl későn kezdtem el tanulni rá
2021. jan. 23. 21:43
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem megnyugodhat az, ez egy nagyon jó felvételi, a szélesebb mezőny pedig nem jelent feltétlenül erősebbet is.Abba gondolj bele, hogy az átlag átlagosan fog írni, tehát ez téged nem érint annyira egy átlag feletti felvételivel, mint első ránézésre hinnéd. Mennyi lett végül a pontszámod?
2021. febr. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*megnyugodhatsz
2021. febr. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!