Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha egy pontot kapunk 2 szó...

Ha egy pontot kapunk 2 szó beírására a felvételin, én viszont csak egyet írtam be jól olyankor jár a fél pont?

Figyelt kérdés
2021. jan. 23. 17:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Akkor 0 jár.
2021. jan. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ... Legtöbbször nem adnak félpontot
2021. jan. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyenkor fél pont. A felvételi megoldókulcsába bele is van írva minden feladat alatt hogy mire mennyi pontot adnak
2021. jan. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0 pont en ugy tudom
2021. jan. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
NEM adhatnak fél pontot.
2021. jan. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ma javitottam 50 (magyar) felvételi dolgozatot.

Nem adható fél pont.

De ha a konkrét feladatot is mondod, még pontosabb választ is adhatok (jó, nem jó, miért nem jó.)

2021. jan. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 Nekem az lenne a kérdésem hogyha a 2.feladatban a c-nél a 48-at nagybetűvel írtam le akkor arra semmiképp nem fogok pontot kapni? A megoldókulcsban csak kisbetű van írva helyes megoldásnak. Értem hogy mondat közepe de ennyi erővel akkor az a-nál vagy a b-nél se kéne elfogadni kis betűvel mert az mondatkezdés. Gondoltam is rá amikor leírtam hogy lehet át kéne javítanom de úgy voltam vele hogy úgyse fog hibának számítani de mostmár eléggé bánom a dolgot. Fontos lenne mert lehet hogy ezen a ponton múlik hogy behívnak-e szóbelizni
2021. jan. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A megoldókulcs alapján nem kapsz rá pontot - viszont én lehet megfellebbezném, pontosan amiatt, amit írtál: ha az a) és b) feladatban elfogadták kétféleképpen (pedig azoknál is ott a mondatvégi írásjel, tehát nem lehet arra hivatkozni, hogy kiragadott szövegrészlet, ahol nem feltétlen indokoltal a nagybetű), akkor itt is jogos lenne.

Egy próbát megér :)

Sok sikert!

2021. jan. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!