Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen fogyatékossággal élő...

Milyen fogyatékossággal élő személyek jogosultak a plusz 4 államilag támogatott félévre?

Figyelt kérdés

"A szám eltérhet abban az esetben is, ha fogyatékossággal élő hallgató veszi igénybe, ebben az esetben a felsőoktatási intézmény legfeljebb négy félévvel megnövelheti a támogatott félévek számát." Eduline.hu


Azt tudom, hogy diszlexiásként jár, mert egy ismerősöm így kapott plusz féléveket, viszont nem találok információt arról, hogy ebbe pontosan mik tartoznak bele. Valakinek esetleg van erről információja?


2021. jan. 27. 12:24
 1/3 A kérdező kommentje:

Közben megtaláltam, ha minden igaz ezek tartoznak bele:

Mozgássérült

Hallássérült

Látássérült

Súlyosan beszédhibás

Dyslexia, dysgraphia, dyscalculia

Autista


Persze hiába vagyok papíron fogyatékos, mert úgy születtem. Az én fogyatékosságom semmire sem jó. :D Remek. Ez diszkrimináció. :(

2021. jan. 27. 12:31
 2/3 anonim ***** válasza:
Milyen fogyatékosságod van ha szabad kérdeznem?
2021. jan. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az a gáz, hogy az Egyenlő Bánásmód Hatóságot is megszüntették, és --elvileg-- az ombudsmanó vette át a hatáskörét.
2021. febr. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!