Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fogyatékossággal élő emberekne...

Fogyatékossággal élő embereknek sportágak?

Figyelt kérdés

Milyen sportágnak vannak amiben

1. Látássérültek

2. Kereskes székesek

3. Végtag hiányosok

versenyezhetnek?



2020. ápr. 21. 10:11
 1/3 anonim válasza:
Nagyon nagyon sok van fent googlen
2020. ápr. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

1. csörgőlabda, úszás, judo

2. Kerekesszékes kézilabda, kerekesszékes kosárlabda, kerekesszékes rögbi, vívás

3. Úszás

2020. szept. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

1: Látássérülteknek speciálisan csörgőlabda, de lósportokban is láttam látássérült paralimpikonokat pl. díjlovaglás. Aztán vannak harcművészetek, pl. cselgáncs, brazil jutsu, birkózás


2. Kerekesszékeseknek íjászat (Abebe Bikila is abban lett bajnok, miután egy autóbaleset miatt kerekesszékbe kényszerült), meg amit 2-es már felsorolt, kerekesszék hajtás, akár maratonban is, kézi kerékpározás, kerekesszékes tenisz, pingpong, de még amerikai focit is rendeznek kerekesszékeseknek. Aztán van kerekesszékes foci is.


3. Végtaghiányosoknak: háromlábas futball ( a két botod meg a fél lábad), láttam már félkarú kerékpárversenyzőt, síelőt, hallottam műlábas baseball-játékosról, féllábú vízilabdázóról, és hallottam Illés Fanniról is, a paralimpikon úszónkról, aki 2018-ban Dublinban, Európa, 2019-ben, Londonban pedig világbajnok lett. Azt kívánom neki, hozzon haza majd Tokióból is valami csillogó-villogó (lehetőleg aranyszínű) érmet!

2021. febr. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!