Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt történelem és sima...

Emelt történelem és sima matek érettségivel be lehet jutni BME valamelyik mérnöki szakára?

Figyelt kérdés

Látom, hogy elfogadják a matekot és a történelmet is, ezek közül egyet ugye emelt szinten kell teljesíteni. Ez azt jelenti, hogy jól megírt emelt történelem és sima matematika érettségi párosítást is elfogadnak?


(Tudom, hogy alapból nem éri meg ezekkel jelentkezni mert úgyis kibukik az ember csak kíváncsi vagyok)



2021. jan. 28. 18:01
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Felvin nézted, hogy melyik követelmény Emelt szinten?


Mert mostmár ugye kötelező az emelt, amit az egyetemek határoznak meg, és mellette van hogy miből kell még érettségidnek lennie.


Ha matek követelmény EMELT szinten, akkor az emelt töriddel nem vesznek fel.


Ha EMELT matek v. EMELT töri a feltétel, akkor felvehetnek.

2021. jan. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%
Hát BME mérnök szakra nem tudom mennyit ér az emelt torid. Oda matek kell.
2021. jan. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Minden mérnöki szakra matek + természettudományi tárgy kell/informatika.


Tehát a történelem nem jó.

Ez minden egyetem minden mérnöki szakára igaz, hiszen ez a követelmény államilag van megállapítva.


Van olyan mérnöki szak ahová emelt matek is kötelező.


Mérnöki szakra jelentkezés el pedig az emelt történelem miatt nem kapsz pluszban pontot, mert csak akkor jár, ha az adott emelt szintű érettségi a felvételi követelmények között is szerepel.

2021. jan. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

Igen. Például építészmérnöki szak követelményei:


Rajz alkalmassági (Alk)


és matematika


és építészeti és építési alapismeretek v. építőipar ismeretek v. fizika v. magyar nyelv és irodalom v. történelem v. egy ágazaton belüli specializáció szakmai érettségi vizsgatárgy (magas- és mélyépítési ismeretek, vasútüzemi közlekedési, szállítmányozási és logisztikai ismeretek)


(legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni)


Azaz alkalmassági ÉS matek ÉS pl. töri, utóbbi kettő közül az egyik emelt szinten. Azaz a töri is lehet az emelt.


Szóval a kérdésre a válasz: igen, be lehet.

2021. jan. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
#4esnek van igaza. nem minden szakra, általában matek+természettudományi, de a bme építészmérnökire lehetséges
2021. jan. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!