Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségire való jelentkezés,...

Érettségire való jelentkezés, másodjára?

Figyelt kérdés

ma felkerült végre a jelentkezési lap de rögtön az első kérdés megállított.

Én már sikeresen érettségiztem pár éve de most szeretnék a matekon javítani valamint először csinálni egy infó érettségit.

jelenleg esti Okj képzésre járok (14. évfolyam) és nemtudom ilyen esetben mit válasszak e kettő lehetőség közül:

a) középiskolával tanulói jogviszonyban nem álló

b) érettségi vizsgát nem szervező középiskolával szakképző évfolyamon tanulói jogviszonyban álló

előre is köszönöm a segítséget!



2021. jan. 28. 19:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az A-t válaszd. Az okj már nem középiskola hanem inkább felnőttképzés.


De még várj meg egy két választ

2021. jan. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mivel 14.évfolyamra jársz, már csak szakmát tanulsz, szóval szakképző évfolyamra jársz. Szerintem b.
2021. jan. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát szerintem a b.)-vel nem kéne bonyolítani, legyen az A.) mert az OKJ már felnőtt képzés.
2021. jan. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Igen "A"-t jelöld
2021. jan. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A helyes válasz: attól függ, hogy hova jársz. Mivel 14. évfolyamot írtál, azt feltételezem, hogy középiskolában tanulói jogviszonyban végzed az OKJ-t, ebben az esetben először náluk kell jelentkezned, máshol nem is teheted.


Ha ez az iskola nem szervez érettségit, akkor jön a máshol jelentkezés és a b).

Ha nem iskolában, hanem piaci képző cégnél végzed az OKJ-s tanfolyamot, akkor a).

2021. jan. 29. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igy van ahogy az 5. Irta van jogviszonyom egy középiskolával ami szervez erettsegit.

Ilyen esetben akkor nem is kell kitöltenem a jelentkezési lapot es elvinni egy kormányablakhoz hanem az iskolamnal jelentkeznem?

2021. jan. 29. 09:59
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen beszéltem az iskolammal úgy van ahogy mondtad, köszönöm mindenkinek a segítséget
2021. jan. 29. 10:32
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, jelentkezz a sulidnál akkor, az a legjobb.
2021. jan. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem csak a legjobb, de az egyetlen lehetséges is.
2021. jan. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!