Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Társadalomismeret (akár...

Társadalomismeret (akár emelt) érettségi milyen egyetemi szakokhoz számít jónak? Ezalatt értem, hogy hova lehet jó alap, hol értékelik a felvételinél.

Figyelt kérdés

A héten kell véglegesen fakultációt választanom, és mint alap tantárgy sosem tanultam társadalomismeretet, de gondolkodom a fakton.

Pszichológia, irodalom, vagy valami más (emberközpontú) irányba szeretnék majd menni, az első faktom így természetesen a magyar.

E mellé keresek valamit, ami a terveimhez jól jöhet. Inkább egy angolon kívüli második nyelv (nekem francia), vagy pl. egy társadalomismeret nyomhat többet a latba?

Eleve nem tudom, hogy a társ.ism. mennyire van értékelve, vagy mennyire számít inkább egy "nem volt más, ezt választotta" típusú érettségi tantárgynak pl. egy egyetemi felvételiztető szemében.

Összegezve, az is érdekel, hogy maga a társadalomismeret mihez lehet jó, és az is, hogy ha csak az én leírt terveimet nézzük, ahhoz mi lehet a hasznos.

Előre is köszönöm a véleményeket:)


(Nyilván nem ez alapján döntök, de érdekel a dolog, úgyhogy beállítok szavazást. Ettől függetlenül megkösszönném ha nem csak benyomnátok hanem le is írnátok mit gondoltok)



2021. febr. 1. 09:59
A kérdező szavazást indított:
Társadalomismeret
Második nyelv
Valami más (leírom)
11 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az teljesen mindegy, hogy "nem volt más, ezt választotta" tárgy-e, mert ha egy szakon beszámítják a pontjait, akkor ugyanannyit ér, mint egy másik tárgy érettségije.

A probléma csak az, hogy az általad kiemelt pszichológia és magyar szakokon nem fogadják el érettségi tárgyként. Tehát mindenképpen a magyar és töri vagy magyar és idegen nyelvi érettségidet számolnák, nem ezt. Ahhoz meg szerintem felesleges ilyen faktra menni, hogy aztán csak az érettségi átlagba kerüljön be az eredménye. De ha úgy érzed, hogy amúgy jól sikerülne az érettségi, és szívesen felvételizel pl. a magyar-töri pontjaival, akkor ötödik érettségi tárgynak végülis megcsinálgatod, senkit nem zavar.

Illetve azt is nézd, hogy ha az emelt érettségiért plusz pontot szeretnél kapni, akkor a felvin felsorolt tárgyakból kell csinálni. Tehát ezeken a szakokon nem kapnál plusz pontot pl. egy emelt kémia érettségiért. Úgyhogy ha magyarból emeltezel, és nincs két közép- vagy egy felsőfokú nyelvvizsgád, akkor lehet, hogy kéne még egy emelt töriből vagy valamelyik nyelvből, hogy minél több plusz pontod legyen. Akkor meg már jobban megéri azokat a tárgyakat felvenni faktnak.

Szerintem a felvin nézz meg néhány szakot, ami érdekel, és hogy mi kell hozzájuk. Aztán dönts úgy, ahogy jónak látod. De a társadalomismeret faktot én személy szerint akkor is túlzásnak tartom.

2021. febr. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
Egyetértek az első válaszolóval.
2021. febr. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!