Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha esti felnőtt képzésre...

Ha esti felnőtt képzésre járok és egy-az iskolámban soha nem oktatott tárgyból szeretnék érettségizni, akkor tényleg ki kell fizetnem?

Figyelt kérdés
Mivel van jogviszonyom, így elméletileg ingyenes lenne, hiszen amúgy is az első emeltem lesz. Viszont azt mondták a suliban, hogy mivel azt a tárgyat nem tanítják, így ugyanúgy ki kell fizetnem, mintha nem is lenne jogviszonyom... :(((

2021. febr. 3. 18:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én jelentkeztem egy tárgyból emeltre, akkor az volt a feltétele, hogy előtte legalább 2 évig a tanult tárgyak között kellett lennie. Én anno technikum alatt csináltam azt meg, de nem kellett fizetni érte. Úgy tudom nem is kell.
2021. febr. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ha soha nem tanultam, akkor nem is érettségizhetek belőle?
2021. febr. 3. 18:43
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, hogy iskolarendszerben kell tanulni legalább 2 évig azokat a tárgyakat, amikből érettségizni akarsz közép vagy emelt szinten.
2021. febr. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
De lehet aztán azért mondták, hogy fizetni kell érte, mert sosem tanultad 🤔 nem akarok hülyeséget írni, de tényleg úgy tudom, ahogy feljebb is írtam.
2021. febr. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom én sem, de nagyon elszomorít a gondolat, hogy nem érettségizhetek abból a tárgyból, amiből szeretnék és érdekel.
2021. febr. 3. 19:19
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól emlékszem tavaly vagy mikor volt ebből valami botrány is. Érvénytelenítettek é. bizonyítványokat, mert kiderült, hogy nem voltak teljesítve hozzá a feltételek, vagy valami ilyesmi volt.
2021. febr. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy miből akarod megcsinálni?
2021. febr. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Te jó ég!😱 Na, akkor megyek másból!😅

Katonai alapismeretekből szerettem volna amúgy.

2021. febr. 3. 19:55
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát még ezt nem is hallottam, h van ilyen is. Esetleg egy tesi érettségi? 🤔😀
2021. febr. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Olyan is van, de ahhoz nem ragaszkodom.😅
2021. febr. 4. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!