Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen jó puskázási lehetősége...

Milyen jó puskázási lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés
XD
2008. dec. 2. 20:32
1 2
 1/19 anonim válasza:
87%
ráülsz a puskára, vagy órád belsejébe ragasztos vagy tolltartóba, vagy puska toll, uv-s toll körömlakkba vésed vonalzó hátuljába vásed, számológépre írod. stb...
2008. dec. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%
Nekem az jött be a legjobban, hogy lefényképeztem a telefonommal a leckét , felnagyítottam és onnan néztem.Soha nem szólt senki, s ha mégis, megmondod sms
2008. dec. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
84%

pl.nalunk az egyik tabar rajott,h a telefonbol tudunk puskazni es elo sem vehetjuk a telefont az oran..


en a padra irok es mar annyi van h tele van irva a padom es nem tudjak kiolvasni a tanarok csak en:D

2008. dec. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
70%

Ulj a konyvedre, vagy a fuzetedre, es hajtsd lefele a fejedet, azt gondolja, hogy a padot, a lapodat nezed. Kozben pedig az alattad levo jegyzetbol kuksizol!

Tepd ki azt az oldalt a konyvbol amibol irtok, es tedd a dolgozatod ala, es mindig csusztasd a lapot, mikozben masolod.

2008. dec. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
86%

Nekem a cik-cakkba hajtogatott harmonika puska jött be mindig. Begépeled Wordben az anyagot, lekicsinyíted, 5-ös betűméretre ( ez még olvasható), majd hasábba tördeled ( 3 vagy 4 hasáb), majd kinyomtatod, csíkokra vágod összecelluxozod a csíkokat és cikk-cakkba hajtogatod úgy, h a tenyeredben elférjen és tudjad lapozni.


Vannak high tech megoldások is ,de arról majd később.


Egyébként egy jó puska vagy nagoyn kicsi vagy nagyon nagy.

2008. dec. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
93%

A puskázásnak vannak bizonyos alapszabályai, amit nem ért betartani így a lebukást minimális szintre lehet szorítani. Én egy kezemen meg tudnám számolni hányszor buktam le, pedig több mint egy évtizedig műveltem a dolgot.

A legfontosabb, hogy tanárfüggő a dolog, ismerd meg a tanárt, akinél majd puskázni fogsz, ugye a harc is akkor eredményes ha ismered az ellenfeledet. A másik, hogy azért tudni is kell valamit, legalább a tananyag 10%-át tudni kell. Fontos az is, hogy amikor csak lehet inkább saját puskát használj, másét ( vett, kapott stb.) csak végszükség esetén, a sajátodon jobban eligazodsz, tudod mit hol találsz rajta, így nem azon megy el sok értékes idő, hogy keresgélsz. Ráadásul a puska készítése közben meg is tanulod azt bizonyos kötelező 10%-ot. Sőt magában a tanulásban is segít, én majdnem mindig csináltam puskát, de nem mindig használtam fel. Mérlegelni is kell, h megéri-e, mert van olyan tanár, ahol komoly következményei lesznek, meg amúgy is általában többet ér egy biztos kettes mint egy bizonytalan hármas vagy négyes.


Egyébként a puskázás jelmondata a pofátlanság. Sokszor bejön. Nem egyszer megesett, h A4-es lapról meg füzetből meg jegyzetből puskáztam a tanár orra előtt. Sok tanár annyira rákoncentrál a puska keresésre, h azt, ami a szeme előtt van észre sem veszi. Pl. előírja, h semmi sem lehet a padon majd nagyítóval kutatja át a padot, meg a táskát meg mindent. Majd pedig közli ,h semmi sem lehet a padon csak egy toll. Na itt esett meg, h hanyagul "kintfelejtettem" egy A4-es lapot, vagy a füzetet kinyitva, amin jó nagy betűkkel ott volt a tananyag és onnan másoltam ki, volt ,aki cetlivel lebukott én volt mikor a tanár orra előtt a legnagyobb lelki nyugalommal másoltam a dolgokat és észre se vette ( vagy nem szólt). Ehhez persze pókerarc is kell meg nyugalom. Ne látszon rajta,d h izgulsz meg, h állandóan a tanárt lesed. A tanárt tilos nézni. Tudd hol van, de ne nézz rá, az feltűnő, a szemed sarkából figyeld. Gyakori hiba, h az egységsugarú diák, feszülten lesi, h mikor néz félre a tanár, majd mikor megtörténik nyúl a puskáért és megnézi amit kell és azonnal írni kezd. Hiba, a hogyan kapjuk el a puskázó diákot című tárgy első óráján oktatják. A helyes az, h amint lehet megnézed a puskán amit kell, előtte is úgy teszel mint, aki agyal, miután megnézted pedig még egy ideig gondolkodó testtartás és csak utána kezdesz írni.


Angol szódogánál volt, h a táblára írták fel a szavakat, a tanár meg nem figyelte és leült a tanári asztalhoz a négyzetméteres puska elé. Még szóltak is neki ,h hajoljon már kicsit erre meg arra, de nem tünt fel.


Ha előre lehet tudni a kérdéseket ( pl. tételek vannak) akkor meg lehet írni otthon segítséggel ( jegyzet, könyvek, Wikipedia, Google) és alkalmazni ott helyben a lapdobást. Persze csak ésszel, ne az első percben, mert nehéz megmagyarázni, h 5 perc alatt sűrűn teleírsz egy A4-es lapot. Itt sem árt vigyázni, mert lehetnek rafkósak a tanárok, a fősulinkon pl. volt olyan tanár, amelyik egy millimétert levágott a kiosztott A4-es lapokból és kidolgozás után beszedte és aminek kilógott a teteje az karó ( ugye a lapdobással operálóknak a normál A4-es lapjuk volt). Lapdobás ellen van az ,h lepecsételik, aláírják a lapot ,de ez inkább főiskolán divat, középsuliban nem.


De mondom sokszor pofátlanul lehet a legjobban puskázni, erre kevésbé vannak felkészülve a tanárok, a kreatív diák mindent képes felhasználni, ami adott sőt rögtönözni is. Elmondok egy megtörtént esetet, amit én követtem el. Középiskola második osztály, idézetet kellett kívülről tudni. Persze nem tudtam, de kinyomtatva kicsi betűmérettel cigisdoboznyi méretben megvolt. A terem úgy nézett ki, h három padsor az ablak felöli padsor első padja előtt közvetlen egy szekrény rajta egy TV meleltte a krétatartó fadoboz, onnan jobbra a tanári asztal és a tábla a tanári asztal mögött a középső padsor onnan jobbra az ajtó felöli padsor. Az első padban ültem, versmondás ugye fel keleltt állni és úgy mondani. A papírt a TV mellett lévő krétásdoboznak támasztottam felállva épp a szemem előtt volt. Felolvastam majd fújtam egyet rajta, h eldőljön így nem látszott, óra végén meg levettem. A tanár nem láthatta mert oldalt volt és a látószögén kívül volt ( takarta a szekrény oldala) más sem mert én takartam. Lehet persze úgy is hasonlót, h a padra teszed könyvek mögé és úgy csinálsz mintha zavarban lennél és padot néznéd, de ha lefele nézel az gyanús. Akkor és ott ez működött, észre kell venni az ilyen lehetőségeket.


Manapság lehet még próbálkozni a high tech megoldásokkal. Használni kell a technikát. Mobiltelefon: Van rajta Bluetooth, 10 méterig épületen belül is működik. A segítőid elküldhetik. Kamerás mobil: le lehet fényképezni a feladatsort, ami később jól jöhet. Sokszor a tanár hasonló vagy ugyanazt a kérdéssort adja. Csapatjáték, ha minden csoport lefényképezi és közzéteszi akkor lehet sejteni mik lehetnek a megoldások. Még általános iskolában volt olyan, h pl. fizikából előre kiadott témazáró füzet volt. Ezt el tudtuk csórni a szertárból és lefénymásoltuk. Vannak még extra hight tech megoldások is ha sok pénzed van és kreatív vagy. Pl. Mini kamera, tuningolt headset a mobilhoz, mini füllhallgató, FM adó. Már a 90es években is használták az FM adó+rádiós walkman kombót volt is belőle botrány mikor lebuktak.

2008. dec. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
lyukaszd ki a lapot ugy hogy ne az irásnál legyen..és szúrd fel a padnak a csavarjára..és ki be hajtogathatod..ha jön a tanár kihajtod:D..nálam bevált:D
2009. aug. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
56%
Ez jó ötlet, én úgy ismertem, h külön papírlapot kell ragasztani a pad aljára és oda tenni a puskát. Ha benéz a padba a tanár nem veszi észre. Rafkósabb tanár viszont észre fogja, mert már sokan ismerik úgyhogy csak óvatosan.
2009. aug. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
100%

hát én úgy puskáztam,hogy elsőpadban ültem középen..:D

a tanári asztallal szembe,és a cipőtalpamra irtam a puskát..A lábam feltettem az ölembe és kifordítottam :D

és mikor jött a tanár leraktam :D

és igy lett 3 mas a dogám..mert nem mindent irtam le a puskából :D kevés volt az idő..ez tavaly volt,de sajnos már nem tehetem meg mivel elültettek,az ablakfelöli padsorba,és ráadásul 1.pad szóval..lehetetlen ott puskázni :D

2009. szept. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
100%
Radírra is felírhatod vagy ha olyan padod van akkor pl. fizika és matek képleteket felírhatod...háthogy mondjam XD...ahol írsz tehát a pad felülete mindig vastag és a hasaddal szembe van a vastagsága oda felírhatod a képleteket (rem. érthető volt)...meg ha magas a tolltartód jegyzet cetlit raksz bele.
2010. febr. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!