Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A szakdolgozatokban tényleg...

A szakdolgozatokban tényleg minden egyes hivatkozást egyesével leellenőriznek?

Figyelt kérdés

Én megmondom őszintén, ezt nem tudom elképzelni.


Amikor én írtam, akkor voltak benne külföldi szerzőtől való hivatkozások, méghozzá nehezen megszerezhető könyvből.

Nyilván, a témám passzolt a könyvhöz.


Egy egyetemnek van ilyesmire kapacitása?

Meg pénze beszerezni a sokféle szakirodalmat, amiből a hallgatók hivatkoznak?



2021. febr. 6. 18:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak plágiumkereső szoftverek. Az ellenőrzi helyettük. Nem csak a szószerinti átvetélt de az at fogalmazást is felismerik. Kilistázza melyik szerző melyik művének hanyadik oldalán található.
2021. febr. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem a plagizálásról beszélek.Azt egyértelmű,hogy vizsgálják,hogy nem egy kimásolt az anyagod.


Hanem, ha te hivatkozol XY művének X. oldalára.Azt,hogyan ellenőrzik,hogy tényleg arra hivatkoztál-e?

Számomra ez elképzelhetetlen.

2021. febr. 6. 18:39
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Ugyanúgy. Felismeri, hogy ott plágium van, de mivel ott van a hivatkozás mellette, nem jelzi ki tehát nem Plagizáltál mert lehivatkoztad. Olvass utána az ilyen szoftverek működésének ott lesz a válasz. Több milliárd anyagon futtatja át a dolgozatod. Vizsgál minden nemű hasonlóságot. Megtalálja, hogy onnan dolgoztál, majd ellenőrzi, hogy hivatkoztad-e.
2021. febr. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
A plagizálás nem csak szószerinti átvételt jelent, azt is ha más anyagából dolgoztad de nem hivatkoztad le. A program ezt keresi. Megtalálja azt is amit lehivatkoztál, majd összehasonlítja az irodalomjegyzékedet azzal a művel ahonnan dolgoztál. Ha egyezik minden oke.
2021. febr. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
98%
Pl. Te írod a szakdolgozatod a mesterséges intelligenciáról. Egy bekezdés a Kiss István MI című tanulmánya 95. Oldala alapján készült amit te le is hivatkoztál. A plágiumkereső. Lefuttatja megtalálja, hogy hopp ez ez alapján készült majd ellenőrzi, hogy te is így hivatkoztad-e le. Ha stimmel megy tovább.
2021. febr. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt szokták megnézni mennyi forrásod van, mennyire aktuálisak, mennyi a külföldi irodalom, helyesen van-e feltüntetve hivatkozás ezeket is mind pontozzák. A többit meg a program keresi.
2021. febr. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A külföldi szöveg átfordítását tuti hogy nem ismeri fel egyik szoftver sem, mivel mindenki máshogy fordít. Még azt sem ismeri fel ha magyar szöveget fogalmazol át. Legfeljebb feldobja a hasonló témájú irodalmat de ennyi.
2021. febr. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A plágium kereső szoftverek csak azokban a forrásokban keres, amik fel vannak rá töltve. Tehát nem mindenbe. Ha te valamilyen Német könyvből vettél át valamit és nem idéztek be, csak átfordítottad magyarra akkor azt nem fogja megtalálni. Ellenben, ha a saját szakdogámat feltöltöm a rendszerbe, és Te az én szakdogámból valamit átvettél, de nem hivatkoztad le, akkor azt felismeri. :).
2021. febr. 7. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!