Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jogász ÉS alkalmazott közgazda...

Jogász ÉS alkalmazott közgazdaságtan VAGY pénzügy és számvitel párosítás érné meg jobban?

Figyelt kérdés

Az lenne a dilemmám, hogy (bár jogász képzésre járok) szeretnék elvégezni egy "reálosabb" szakot is, viszont nem tudom mi, mi érné-e meg jobban hosszútávon.

Melyik szerintetek a jobb párosítás?A jogász végzettséget mi egészítené ki jobban?

Akinek van tapasztalata valamelyik szakkal kapcsolatban leírhatná, hogy milyennek találta: nehézségi foka, elhelyezkedés, stb.


A matematikával sosem volt bajom, ez nem jelentene gondot, de az időbeosztás sokkal inkább. Az tart vissza legnagyobb mértékben ettől a "tervemtől", hogy mennyire összeegyeztethető egy levelező képzés a mostani nappalis szakommal..Szóval erről is szívesen vennék tippeket/véleményeket.


Minden hasznos választ előre is köszönök! :)



2021. febr. 6. 19:57
 1/4 anonim ***** válasza:
16%
hát jogászként nagyon nehéz dolgod lesz, hogy a minimálbérnél jobban tudj keresni
2021. febr. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

#1

Aki nem tanul, meg nem rátermett az persze, hogy minimálbértől nem sokkal többet keres. Aki ért hozzá, az pedig fél millió felett simán, ügyvédként akár milliókat is.

2021. febr. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Jogász-közgazdász szakirányú képzés sem tűnik rossznak. Jogász maradsz, de lesz rálátásod a gazdasági területre is. A jogász szeretnél lenni közgazdasági irányultsággal, nem biztos hogy érdemes fejest ugranod a pénzügyi és számviteli tárgyak rejtelmeibe. Az alkalmazott közgazdaságtan szaknál pedig nem igazán tudok olyan munkakört elképzelni, ahol mindkettőre szükséged lehet. A pénzügy msc akár jó lehet, viszont bemeneteli követelményként nem tudom lesz-e elég kredited. Ha a helyedben lennék inkább msc, mint bsc szakokban gondolkodnék.
2021. febr. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én jogász vagyok, és mellé van gazdálkodási és menedzsment bsc. Jogász-beszerző vagyok. Egyetem alatt mind a kettőből szereztem tapasztalatot, így mikor meglett a diplomám, könnyebb volt az elhelyezkedés és a fizetés sem szörnyű. Garantált bérminimum duplája. De előttem mèg a szakvizsga, a szakjogászi, meg még pár közgazdász finomság. :) Jogász ismerősök között a gazdmen népszerű. De ha mondjuk a pénzügy érdekel, akkor pénzügy és számvitel. Adójog és társai nagyon jó terület!
2021. febr. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!