Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak egyedül?

Hogyan tanuljak egyedül?

Figyelt kérdés
Hiába tanulok egyedül nem marad meg a fejemben. Már megpróbáltam mindent de hiába. Ha csak azt olvasom, csak arra figyelek akkor is, hiába olvasom egy nyolcvanszor, nem marad meg a fejemben. Ha nem magyarázza el valaki és nem beszélem meg vele nem tudom megjegyezni.. Valami ötlet?
2021. febr. 7. 16:10
 1/3 anonim válasza:

Biztos nehéz lehet, sajnálom, remélem találsz rá megoldást!

Mindenkinek mást válik be a tanuláshoz, nem tudom hozzád melyik illeszkedne jobban, pár alap módszer, ezek valamilyen keverékéből már el lehet indulni:

- mindent olvass fel HANGOSAN, aztán minden bejegyzés/lecke végén ugyanúgy hangosan foglald össze magadnak, mit olvastál

- minden anyagból készíts vázlatot - de tényleg vázlat legyen! ne írj ki teljes mondatokat a szövegből

- sokaknak segít, ha vázlatírás közben más-más színeket használ egy-egy témához (pl. töriből az évszámok pirosak, a személyek kékek, a fogalmak zöldek), de valakit ez meg kifejezetten zavar, ki kell tapasztalni

- minden tananyag után írj össze kérdéseket! 1. mi az, ami nem volt teljesen világos a témában, 2. mi az amit értettél, de még jobban bele szeretnél mélyedni, vagy hogyan utal egy korábban megtanult leckére?

- tapasztald ki, milyen környezetben tudsz jobban tanulni? íróasztalnál, ágyban, a kanapén? szóljon zene vagy sem? (én pl alacsony asztalnál a földön ülve vagy ágyban tudok könnyebben figyelni, miközben szól valami tinglitangli zene)



Fontos megtanulni tanulni, de mindenkinek más válik be, ki kell kísérletezni. Sajnos van, akinek könnyebben megy ez, van, akinek nehezebben. Megértem, hogy frusztrál, de ne stresszelj rá!

Vannak konkrét tantárgyaid, amiket nehezebb megtanulni? Inkább a humán, a reál vagy a nyelvek okoznak gondot? Mert itt is eltérő módszereket lehet alkalmazni, hogy hogyan könnyebb őket befogadni.

2021. febr. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A legnagyobb bajom a történelemmel van. Egyszeűen nem tudom mihez kapcsolni meg nem is érdekel és emiatt hiába ülök rajta órákat akkor sem jegyzem meg.
2021. febr. 7. 16:50
 3/3 anonim ***** válasza:
Énnekem töriből régen az vált be, hogy olvastam, közben figyeltem, és amennyit felfogatam, azt elmondtam hangosan. Az segített, hogy a lényeget aláhúztam. Aztán elolvastam még pár mondatot, felfogtam, visszamondtam, majd a kettő részt együtt, és így tovább. Kicsit magolós, de nem feltétlenül szóról szóra kell tudni, hanem a lényeget. A fontos évszámokat szövegkiemelőtem. Vagy kiírtam egy papírra.
2021. febr. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!