Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért kell az érettségihez...

Miért kell az érettségihez nyelvtudás mikor a diplomákat is kiadták nyelvtudás nélkül?

Figyelt kérdés

2021. febr. 11. 15:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Csak a vírushelyzetre tekintettel adták ki a diplomákat. Alapvetően a diploma nyelvvizsgához kötött.
2021. febr. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom még most is vírus helyzet van. Kiadhatnák ennyi erővel az érettségiket is.
2021. febr. 11. 15:53
 3/18 anonim ***** válasza:
A nyelvvizsgát megoldják online, azért nem lehet diplomát kiadni anélkül.
2021. febr. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
#3: Persze, csak olyan technikai feltételei vannak, hogy nem mindenki tud élni vele. Például én sem, így nálam csak termi nyelvvizsga jöhet szóba.
2021. febr. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Még nem kötelező a nyelvvizsga az érettségihez.

Én nem értek egyet a diplomák nyelvvizsga nélküli kiadásával.

És úgy gondolom, hogy aki egyetemre megy, annak illik megtanulnia egy nyelvet B2-es szintre 12-13 év alatt. Aki csak érettségizik, annak nem kell.

A tanulási nehézségekkel rendelkező diákok kapnának felmentést.

Előző tanévben, mikor hirtelen visszavonták azt a tervet, hogy egyetemhez kell nyelvvizsga, teljesen kiborultam. (Nem tartottam jogosnak a késői szabálymódosítást, mivel ez az őszi érettségi idején volt, sokan máshogy készültünk. Plusz ez a lustább/kevésbé tudatos/rosszabb képességű diákoknak kedvezett)


Fontos, mégegyszer kiemelném: a terv az volt, hogy egyetemhez kell, nem az, hogy érettségihez. Még fontosabb: még nem valósult meg ez a terv.


Elolvastam mégegyszer a kérdést, kötelező nyelvtudásról volt szó, ezek szerint a középszintű kettes nyelvi érettségire gondolsz?

2021. febr. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
5. Nem tartom jogszerűnek, hogy a diplomához nyelvvizsga kelljen. Inkább úgy kellene összeállítani a szakanyagokat, hogy csak az tudja elvégezni az egyetemet, aki angolul beszél. Persze ehhez azt kellene, hogy a középiskolai oktatás magasabb óraszámban és jól tanítsa meg a nyelvet.
2021. febr. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

6

Igen, jó lenne, ha erősebb lenne a középiskolás nyelvoktatás, bár inkább a hatékonyságot kéne növelni, óraszámot nehezebb meg így sincs kevés. Nálunk 3+5 óra volt hetente a két nyelv. Ez nem kevés. A heti 3-asból is lehet nyelvvizsgát szerezni, csak megfelelő tanár kell hozzá.

Az ötlet, hogy csak úgy lehessen elvégezni, ha tudsz angolul nem rossz. Én mondjuk nem zárjám ki, hogy valaki angol helyett más nyelven tanuljon pl orosz, kínai, német, spanyol stb. Sőt, támogatni kéne az említett nyelvek tanulását. Az, hogy idegennyelvű szakanyagot kelljen tudni, maximálisan egyetértek. Egyébként egyetemen is vannak nyelvi kurzusok, amik felkészítenek ilyen idegennyelvű szakirányú kurzusokat is, vagy nyelvvizsgára.

A nyelvvizsga jogszerűtlenségével nem értek egyet, de szerintem értem, miért gondolod így, és elfogadom.

2021. febr. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"Persze ehhez azt kellene, hogy a középiskolai oktatás magasabb óraszámban és jól tanítsa meg a nyelvet."


Na itt ilyen nem lesz. Pláne egy vidéki kisváros "névtelen" iskolájában.

2021. febr. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Erről az jut eszembe, mikor hetedikes koromban németből négyes ötös voltam egy vidéki iskolában, aztán nyolcadikban átmentem egy városi iskolába és megakartak buktatni németből. Egy városi iskolában komolyabb a színvonal, véleményem szerint.
2021. febr. 12. 21:53
 10/18 anonim ***** válasza:

8as vagyok, igen Kérdező pont erre mondom. Hiába tanultam általános iskola 4.osztályától angolt, az a városi középiskolában meg sem látszott. Ráadásul utolsó évben "csak" az érettségire készültünk fel, úgy hogy a tanárunk a kettes tanulókat nyüstölte, hogy átmenjenek majd. Aki meg többet tudott az elvolt magának.

Egy szóval, itt Magyarországon álom a nyelvek magas színvonalú oktatása, mind általános mind pedig középiskolában.

2021. febr. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!