Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek ha valaki egy 7...

Szerintetek ha valaki egy 7 féléves egyetemi alapképzés 6. félévében rájön, hogy nem való neki ez a szak, akkor mit tegyen?

Figyelt kérdés
Hamár eddig megcsinálta akkor végezze el a képzést, vagy hagyja inkább abba itt és most az egészet úgy ahogy van?
2021. febr. 14. 04:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Fejezze be, ne akarja már kidobni az utolsó 3 évet az ablakon, könyörgöm! A CV-ben is furcsán veszi ki magát. A munka világában úgysem szakokról, hanem munkakörökről kell gondolkodni, azoknál pedig sosem lehet tudni, hogy mi mikor jön jól.
2021. febr. 14. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%
Akkor az az ember ostoba.
2021. febr. 14. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

Fejezze be!


Egyáltalán nem ostoba az az ember. Előfordul. Nekem is ez volt. Aztán végeztem egy másik msc-t is munka mellett. Aztán váltottam munkakört is. Majd 4 év múlva kezdek egy harmadikat.


Aki 6 félévet lehúzott, az nem ostoba! Ne hallgass a trollra!


De érdemes utolsó félévet még megküldeni. Kesobb előnyös lehet még az az egy félév befektetés, mégis csak papír.

2021. febr. 14. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Már akkor fejezze be.

Nem is értem.

2021. febr. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Fejezd be, 1 félévet már jó lenne kibírni. Aztán vagy egy Msc-t vagy egy másik alapszakot el lehet végezni munka mellett, vagy én pl. úgy csináltam, hogy elmentem dolgozni, rengeteg pénzt félretettem, és utána visszamentem nappalira.
2021. febr. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
#5 jól írja. Lepontozó Trolloknak meg boldog valentin napot, biztos jó randi lesz a balkezetekkel.
2021. febr. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Fejezze be!

Egy félév már semmi..

Egyébként hasonlóan voltam, igaz 6 féléves szak de 3 félév után abba akartam hagyni. Majd 1 évet eljöttem passzívra aztán visszamentem befejezni. Nem azt mondom, hogy minden álmom ebben dolgozni, sőt lehet soha nem is fogok de kitudja hol fog jól jönni.

Illetve közben levelezőn elkezdtem egy másik szakot.

2021. febr. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Fejezd be, én is azt mondom, másképp tényleg kidobott idő. Valamiért korábban ezt választottad mégis, szóval simán lehet, hogy hasznodra lesz, bármerre is viszed tovább az életedet.
2021. febr. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem utólag lehet megbánnád ha otthagynád. Ha úgy érzed , akkor tudsz csinálni hozzá egy Msc-t. De ha 6 félévet végig tudtál belőle csinálni, akkor ez az utolsó is menni fog. Egy diploma sosem árt. Egyébként meg kidobsz 3 évet az életedből,úgy,hogy már csak 1 félév hiányzik. Sajnos találkoztam már hasonló esettel és nem volt pozitív vége
2021. febr. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
68%

Ez olyan mint amikor félrészegen buli után a csaj lakása előtt állsz, de akkor eszedbe jut, hogy rá kéne írnod egy másik lányra aki tetszik.


Haza mehetnél, de lehetséges hogy életed végéig bánnád, ha nem maradsz még ott 1 órát.


Egy 60-70 körüli picit részeg német túrista tanácsa a Balaton mellett megmaradt a fejemben, mi szerint "Dugj meg mindenki akit csak tudsz még ha nem is vagy biztos benne, mert később biztosan rosszul érzed majd magad ha nem teszed".


Bölcs embernek tünt. A tanácsa a továbbanulásnál is helyt áll ezek szerint...

2021. febr. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!