Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek ha valaki egy 7...

Szerintetek ha valaki egy 7 féléves egyetemi alapképzés 6. félévében rájön, hogy nem való neki ez a szak, akkor mit tegyen?

Figyelt kérdés
Hamár eddig megcsinálta akkor végezze el a képzést, vagy hagyja inkább abba itt és most az egészet úgy ahogy van?
2021. febr. 14. 04:20
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet csak a vége felé besokalltál. :')

Nekem 12 féléves osztatlan képzés van, 6. félévben jött az, hogy ezzel nekem tele a tököm.


De csak besokalltam, kicsit átgondoltam és lassan végzek. Lehet nem a szakmában helyezkedek el, de hülyeség lenne abbahagyni.


Csak gondolj bele: Ha államis vagy, perkálhatod vissza a képzés díját, ha önköltséges, akkor meg az eddig befizetettek mennek a levesbe.

Nagy levegő és még told végig azt a 7. félévet. Lehet nem ebben dolgozol majd, de utána még annyi mindent csinálhatsz - pl mesterszakoknál elég flexibilis sokszor, hogy mit fogadnak el. De okj-t, felsőoktatási szakképzést, szakirányú továbbképzést vagy nyelvvizsgát is tehetsz még utána.


Esetleg túléléshez azt javaslom, hogy ha nagyon nincs kedved a tárgyaidhoz, akkor keress egy tárgyat/területet a szakodon belül, ami érdekel kicsit. Hátha az átsegít a végéig.

2021. febr. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!