Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pszichológiát tanulók/végzette...

Pszichológiát tanulók/végzettek! Mit ajánlanátok gimináziumban faktolni?

Figyelt kérdés

(Már ha van itt bárki ilyen)

Alapvetően be tudom lőni kb. milyen tantárgyak jók ezen a téren, de érdekelne, hogy hogyha mondanotok kéne 2 tantárgyat valakinek, aki a későbbiekben pszichológiával szeretne foglalkozni, hogy miből járjon fakultációra, pontosan melyik kettő lenne az.



2021. febr. 14. 17:02
 1/7 A kérdező kommentje:
Gimnáziumban*, zavar hogy elírtam:D
2021. febr. 14. 17:04
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
biosz - magyar
2021. febr. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Biosz - magyar, viszont emelt érettségi szempontjából egy biosz-idegen nyelv emelt kombóval szerintem több pontot lehet elérni (az emelt magyar nagyon nehéz)
2021. febr. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem válaszd azt, amivel a legjobb eredményt elérnéd. Én pl. nem jártam biosz faktra, és nem is érettségiztem belőle. Valóban könnyebb lett volna egyetemen a bioszos tárgyak elvégzése, de közben meg tudom, hogy sokkal kevesebb pontom lett volna a felvételin, ha bioszból is érettségizek, pedig négyes-ötös voltam belőle végig gimiben. Úgyhogy én töri-angol emelt kombóval mentem.

Az más kérdés, hogy minek veszed a legtöbb hasznát az egyetemen. A törinek így nézve nincs sok értelme. Szerintem a mateknak és a magyarnak sem, ráadásul egyikből sem könnyű pl. az emelt érettségi (de a magyarról én is durva dolgokat hallottam). Úgyhogy hasznosság szempontjából mindenképp a biosznak és az idegen nyelvnek (elsősorban az angolnak) van a legtöbb értelme, mert az angol nyelvtudást többé-kevésbé elvárják az egyetemen, a biosz pedig talán megkönnyítené a későbbi tanulmányaidat. Ráadásul szerintem idegen nyelvekből a legkönnyebb érettségizni még emelt szinten is, bár ez elég személyfüggő.

De mint már mondtam, szerintem abból menj, amiből jó vagy. Én nem bántam meg, hogy töriből mentem, mert alapból szerettem, és így kényelmesen elértem a korábbi ponthatárokat is, úgyhogy nem nagyon kellett már aggódnom júliusban, amikor kihirdették a ponthatárokat.

2021. febr. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!:)
2021. febr. 15. 15:11
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Biosz angol. Első éves vagyok. Az angol nagyon kell, a biosz meg nagy segítség az elején
2021. febr. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Angol-magyarral mentem, de utólag úgy gondolom, talán a biosz fakt jó lett volna, úgy lényegesebben könnyebbek lennének a bioszos tárgyak.
2021. febr. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!