Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ezt honnan tudnám eldönteni...

Ezt honnan tudnám eldönteni és egyáltalán, ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 24 éves vagyok és nemsokára végzek egy BTK-s szakon, ez már egy mesterképzés szóval 5 évet már eltöltöttem az egyetemen. Közben felvettek valahova dolgozni is (nem teljesen, de félig-meddig a szakomhoz és a megszerzett tudásomhoz kapcsolódik) és amúgy szeretnék mindenképp jelentkezni doktori iskolába. Van egy konkrét téma, amit nagyon szeretnék és ez motivál főleg.

Gimiben végig tudtam, hogy ilyen pályát szeretnék és össze is jött. Ennek ellenére, őszintén szólva erősen gondolkodni kezdtem, hogy mi lenne ha csinálnék másik diplomát is, nem feltétlenül azért, hogy csak legyen és porosodjon, hanem akár dolgozni is később valamilyen más munkakörben, ha meg csak elvégzem és nem dolgozok benne, akkor sem járok rosszul, mert bármikor meggondolhatom magam és amit megtanultam, azt nem vehetik el tőlem. A bökkenő viszont az, hogy ha ismét diplomát szereznék, akkor ezt más irányban képzelném el. A bölcsész szakok közül csak a pszichológián gondolkodtam, abból van levelező is, ilyen szempontból előnyös, meg érdekelnének is a pszichológiás tárgyak. A gimi óta már sokkal jobban érdekel a biológia, kémia is és itt jön a kérdés nehezebb része. Azt tudom magamról, hogy érdekelni érdekelne engem ez, annak ellenére, hogy teljesen más mint amit eddig tanultam, de épp ezért hátránya, hogy gimiben ezekre a tárgyakra nem fektettem elég hangsúlyt, a bioszt megtanultam, de nem érdekelt teljes szívemből, a kémiával sajnos gondjaim is voltak meg nem is keltette fel az érdeklődésem. Vagy biológia szakot végeznék molekuláris biológia msc-vel, vagy esetleg valamilyen egészségügyit.

Egy ponton már azt is megbántam korábban, hogy nem eleve ilyen irányba mentem, de már nincs mit tenni, ez már így alakult.


A kérdés, amiben szeretnék véleményt kérni, az az, hogy érdemes-e reálos irányban gondolkodnom ha gimiben ezek nehezen mentek? Kíváncsiságból kémiás videókat nézegettem, elméletét, számolást, és akkor sokkal logikusabbnak és egyszerűbbnek tűnt az egész, az elmélet és a számolás egyaránt, mint amikor gimnáziumban tanultam. Van olyan, hogy valakinek gimiben nem megy és aztán valami megváltozik és felnőttként megérti? Szerintem nekem gimiben a módszeresem se volt jó meg a tanáraim sem. Honnan tudhatnám, ha egy reálos másoddiplomában gondolkodok, hogy egyáltalán érdemes-e belekezdenem? Biosz és kémia érettségim nincsen szóval le kellene tennem. Kiderülne felkészülés közben? Egyáltalán érdemes bevállalni az újraérettségizést egy másoddiplomáért?

A pszichológiához persze nem kell kémia, biosz is csak kicsit, arra is vonatkozik a kérdés, hogy szerintetek érdemes-e levelezőn megcsinálni ha érdekel de már van egy diplomám?


Ha az adott szak nincs levelezőn, akkor amúgy hagyjam a fenébe, vagy ne adjam fel, és kezdjek bele? A pszicho van levelezőn, de egy biosz szakot tudtommal nem tudnék úgy csinálni. Egészségügyi szakoknál nem tudom, gondolom szaktól függ.



2021. febr. 1. 00:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt a pszichológia alapszak semmit sem ér önmagában, szóval fölösleges megcsinálni, főleg levelezőn szerintem (tapasztalatból mondom, én elvégeztem, de minek).


Másrészt meg ne legyél kishitű. Én is a kishitűségem miatt kötöttem ki humán szakon először, aztán mérnöki szakra mentem és basszus, mennyivel jobb érzés volt azokat a tárgyakat tanulni. Akkor jöttem rá, hogy reál beállítottságú vagyok, mindig is az voltam, aki nem mert ebből egyetemre menni, mert nem tudom, beszarattak az egyetemi matekkal és több munkát igényelt középiskolában belőle az ötös, ezért úgy éreztem, egyetemen biztos nem bírnám.


Próbálkozz, nem feltétlenül vakon bevállalva egy új szakot, hanem valahogy önállóan tanulni kémiát mondjuk vagy ami tetszik.

2021. febr. 1. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképp kezdj el felkészülni mondjuk a kémia érettségire. Kezdd az alapoknál és nézd meg, hogy haladsz vele! Pl. egy videó alapján érted-e a számolásokat? Vagy az érettségi feladatsorokban elborzasztanak a feladatok vagy csak kihívásnak gondolod?


Mindenképp adj ennek a dolognak esélyt, én a másoddiplomámra most készülök, eltelt 10 év, és bánom, hogy nem előbb hallgattam a szívemre. Nehéznek nehéz, de ezért küzdök is, mert nagyon akarom! Ne add fel!

2021. febr. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha kémiából szükséged van segítségre, keress fel bátran!
2021. febr. 3. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!