Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen szakra menjek, ha...

Milyen szakra menjek, ha egyedül csak a földrajz megy?

Figyelt kérdés
Érettségim van, földrajból emelteztem, most beadnám valahova a jelentkezésemet. Vannak olyan szakok, amik kifejezetten földrajzosak? Érdemes egyáltalán belevágni, ha érdekel a földrajz?
2021. febr. 14. 21:10
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
A földrajz szakkal sajnos nem sokra lehet menni, bátyám is azon tanult, párom is, meg meg rengeteg ismerosom, mert en magam is ttik-a voltam. Párom geoinformatikus, nettó 180ezret keres nagyvárosban és ide is csak ismerős által jutott be
2021. febr. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Na, hát tényleg sz.r ügy. Más viszont nem érdekel, csak ez.
2021. febr. 14. 21:18
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
A földrajznak melyik része? Mert annak is vsn egy gazdasági-politikai része, akkor mondanám, hogy vmi gtk-s szakra menj, de ha a természetföci akkor passz
2021. febr. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
97%

Igen én is csak azt tudom mondani amit az előző, ha az érdekel hogy melyik ország miben és miért piacképes, hol vannak globálisan a gazdasági központok, érdekel az EU,a NAFTA, a kis tigrisek, a különböző globális szervezetek stb.. akkor valamilyen gazdaságtudományi szak szerintem neked simán jó lehetne, már amennyiben a matekot nem utálod és van egy erős B2-es angol nyelvtudásod.

Ha a természeti része érdekel akkor esetleg valamilyen meteorológiai dolog? Sajnos erről a részéről nem tudok sokat, pedig nekem is a földrajz volt az 5. anno.

2021. febr. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Esetleg kertészmérnöki még, ami érdekel, de oda kellene a biosz érettségi, ami még menne, szerintem.
2021. febr. 14. 22:21
 6/6 anonim ***** válasza:
94%

Föci szakról specializálódhatsz térinformatika, településfejlesztés, turizmus, meg van valami gazdasági meg társadalmis spec is.

Ha a természetföldrajz akkor földtudományra ha mész lehetsz geológus vagy meteorológus.

Ha csak a föci érdekel akkor is érdemes elvégezni, még is csak jobb ha van egy diplomád és ha örömmel végezted az azért jobb mintha szenvednél végig.

Meteo-geo dolgokról tudok írni bővebben ha gondolod.

2021. febr. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!