Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Közgazdasági szakon mennyire...

Közgazdasági szakon mennyire hátrány a munkaerőpiacon, ha valaki nem tanult semmit az egyetemen?

Figyelt kérdés

Felmerült bennem a kérdés, hogy ha lediplomázik valaki egy közgazdasági szakon, és nem tanult semmit az egyetemi évei alatt, lesznek hátrányai a munkaerőpiacon, vagy az a lényeg, hogy legyen papírja? Egy munkahelyen úgyis megmondják mit kell csinálnia, és nem teljesen az egyetemen tanultakra támaszkodik?

Hülyén fogalmaztam meg, de remélem valaki érti amit kérdezni akartam.


2021. febr. 16. 09:58
 1/3 anonim ***** válasza:
97%
Ha levágják rögtön a HR-en az első elbeszélgetésen, akkor az elég hátrány...
2021. febr. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Munkakör függő. Vannak olyan munkáltatók, akik elvárják a diplomát, és pusztán annak a megléte elég nekik, mert nem a diplomádhoz kapcsolódó feladatokat kell végezned. A legtöbb vállalatnál általában specializált munkaerőt keresnek. Ha könyvelésre jelentkezel, a lőtéri kutyát nem fogja érdekelni, hogy nem tudod mi az a kereszttábla-elemzés vagy a kereszt-árrugalmasság, de az adott területen belekérdeznek a dolgokba.

Annyiból hátrány lehet, hogy egyfajta "szakmai alapműveltséget" elvárnak a munkáltatók. Pl. ha maradunk a fenti könyvelős példánál, azzal nekem semmi bajom, ha az illetőnek nincs rutinja mondjuk a devizás tételek vagy a követelések könyvelésében vagy nem tud egy adott könyvviteli szoftvert kezelni, mert ezekre meg tudom tanítani gyorsan, ha (és itt jön a kulcsszó) megvannak az alapok. De ha nekem ott csodálkozik rá arra, hogy mitől kettős a kettős könyvelés, és van különbség a költségek és ráfordítások között, akkor tőlem lehet doktorija is, nem fogom alkalmazni.

2021. febr. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Az egyik legjobb barátom egy vidéki egyetemen tanul pénzügy-számvitel szakon (fizetősre vették fel hármas matek érettségivel), nem nagyon tanult és csúszott is egy tárgy miatt (már két féléve bukott rajta, majd az utolsó alkalommal sikerült neki úgy, hogy ott ültek mellette a gép előtt és segítették), még mindig nincsen meg egy szigorlata, a szakdolgozata sem áll sehogy és nincsen nyelvvizsgája (és nem is beszél egy nyelvet sem). Ennek ellenére már egy éve dolgozik egy pályázatíró irodában, ahová elsőként gyakorlatra ment és még mindig várják, hogy végezzen, mert szeretnék megtartani.
2021. febr. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!