Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha hármas lett a diplomám...

Ha hármas lett a diplomám érhet valamilyen hátrány a munkaerőpiacon?

Figyelt kérdés

Kereskedelem és marketing alapszakon végeztem. Sajnos csak közepes érdemjegyet értem el, mivel az egyetem elején sajnos nem vettem komolyan. A végére meg késő volt. Félek, hogy esetleg emiatt lehet problémám a munkaerőpiacon. Valakinek tapasztalat?


Munkatapasztalatom van, és nevesebb egyetemen végeztem.


2018. jan. 23. 20:54
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

"Sajnos csak közepes érdemjegyet értem el, mivel az egyetem elején sajnos nem vettem komolyan."


Az elején? Nálunk csak a szakdoga, a záróvizsga, meg az 5-6. félév 28 kreditnyi szakirányos tárgya adta az oklevél minősítését, ami nagyon nem az eleje.

2018. jan. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Mesterképzésen is ugyan ezek.
2018. jan. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

nálunk több diplomába beleszámított tárgy az első évben volt


de a kérdés nem ez volt :)

2018. jan. 23. 21:06
 4/8 anonim ***** válasza:
43%
Hátrány biztosan nem ér emiatt. Nálunk a diplomába nem is írták bele a jegyet csak a végzettséget. Már nem egy interjún voltam de sehol se kérdezték meg hanyassal végeztem. :)
2018. jan. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%

egy csoportban olvastam erről,ott több hr-es is írta,hogy nem nézik.

de szerintem logikus, el tudtad végezni a szakot, ott vagy személyesen, beszélgettek, ne az alapján ítéljen már meg,hogy hányassal végeztél. sokszor a szerencsén is múlhat amúgy a jegy.

na meg a másik,hogy amire szükséged van még,azt betanítják a munkahelyen.

szerintem ne aggódd túl,ha meg is nézik valahol, tuti nem mindegy helyen.

2018. jan. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
34%
Nem nezik
2018. jan. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem írják bele, de ahol dolgozok az új főnök több jelentkezőtől is kért valamilyen igazolást a diplomajegyéről. Úgyhogy van néhány elvetemült aki nézi, de azért nem ez a jellemző. Ő is csak a pályakezdőktől kérte, akiknek van pár év tapasztalata azokkal nem szórakozott ezzel.
2018. jan. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A HR nem nézi. De nem a HR dönti el, hogy kit vesznek fel, az csak kiválasztja kiket hívnak be állásinterjúra. Aztán simán lehet olyan vezető, aki nézi. Hozzáteszem a közszolgálati önéletrjzban kötelező megadni a diploma minősítését és mindig kérik az oklevelek fénymásolatát is jelentkezéskor, tehát akárki láthatja.
2018. jan. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!