Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A magyar munkaerőpiacon miért...

A magyar munkaerőpiacon miért ekkora hátrány a diploma hiánya?

Figyelt kérdés

De, lehet csak én vagyok a nehéz eset, nem tudom.


Érettségi után gazdasági FSZ képzést végeztem.Ez alatt le is nyelvvizsgáztam angolból, mostanra pedig kommunikációs szintűre fejlesztettem a németemet.

Ennek ellenére, semmi.


Jelenleg van munkám,de váltani szeretnék, itt nincs előrelépési lehetőség,nem térül meg a nyelvtudásba fektetett pénz.


Rengeteg helyre csak diplomát kérnek, vagy oda írják,hogy előny és akkor biztos, hogy diplomást vesznek fel.

Sok helyről vissza sem írnak.A múltkor felhívtak valahonnan, hogy látták az önéletrajzomat,szép,de diplomásokat várnak.


Egy HR-es ismerősöm szint, ma már olyan helyekre is diplomát kérnek, ahol 10-15 éve még nem kellett.

Például egy anyaggazdálkodó/diszponens pozícióhoz is diploma kell.15 évvel ezelőtt még középfokú végzettséggel töltöttek be ilyen pozíciókat.


Szerintem az is baj, hogy vidéki vagyok.Itt kevesebb a jó állás, pedig ez Nyugat-Magyarország.Az Audinál például én még nem is láttam olyan pozíciót, ami diploma nélkül betölthető, kivéve az operátori állásokat.


Úgy gondolom a diploma hiányát pótolnom kell, ezért szeptembertől egy osztrák főiskolán szeretnék tanulni,angolul.



2016. dec. 11. 21:37
 1/4 anonim ***** válasza:
43%
Ha így növekszik a munkaerőhiány, lassan már az érettségi sem lesz követelmény. Egyre többen ismerik fel, hogy egy dolgozó értékét nem az összegyűjtött papírok adják, hanem a tudása. Egyre több munkahelyen nem számít például, hogy van-e nyelvvizsgád, egyszerűen letesztelnek ők maguk. De erős még a beidegződés, hogy a diplomás ember biztosan okosabb, ügyesebb, ezért sajnos még sok helyen diploma a beugró. Abban viszont nem vagyok biztos, hogy ahol azt írják, előny, ott eleve ki lennének zárva a diploma nélküliek. Én azt mondom, két idegen nyelv legalább kommunikációképes ismerete számos területen elegendő egy tisztességes álláshoz, ne hagyd abba a keresést! Ha van lehetőséged diplomát szerezni, rajta, de ha csak azért csinálod, hogy legyen, akkor nem lesz könnyű.
2016. dec. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Alapvetően ha diplomád van, az elvileg biztosítja, hogy megvan az adott munkához való tudásod.


Na meg azt is nézni kell, hogy 10-15 év alatt rengeteget fejlődött a világ, egyre összetettebb feladatokat kell ellátni, egyre több munka jut egy emberre.

2016. dec. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Na jó, de ha pl. jelentkezem egy esztétika diplomával például egy igazgatói asszisztensi pozícióra, az milyen tudást garantál? Miben fog ebben a pozícióban megmutatkozni, hogy használom azt, amit elsajátítottam az egyetemen? Gyanítom, semmiben.
2016. dec. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nálam ez a helyzet:

Legtöbbször előnyként jelölik meg, vagy kérik a papírt, de tök mindegy miből, szó szerint csak legyen akármiből. Megpályázom papír nélkül is, mert a tök mindegyhez képes több a szaktudásom és jobban ellátom a szakirányú feladatokat, mint XY, akinek fogalma sincs hozzá.. (általában a tapasztalatom és vagy a szaktudásom amiből van papírom, az előnyök résznél írják ki. Mindenben megfelelek, max a papír hiányzik.)


Van, amikor behívnak és szóvá teszik, hogy örülnek, hogy XY-hoz értek és látják, hogy érdekel a feladat. Nekem azt mondta egy HR-es (aki papírt kért és úgy hívott be), hogy ezt szűrőnek szokták alkalmazni, hogy ne jelentkezzenek annyian. Egyes cégek szerint meg akinek van, ismétlem tök mindegy miből, azt hiszik róla, hogy van tartása és kompetens lesz az adott feladat elvégzéséhez.


Találkoztam már "papíros" felszolgálóval, recepcióssal, körmössel.

2016. dec. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!