Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vissza kell e fizetni, hogy...

Vissza kell e fizetni, hogy ha még vizsgaidőszak előtt itt hagyom az egyetemet?

Figyelt kérdés
Elkezdtem az egyetemet gépészmérnöki szakon, de nem tetszett ezért 3 hónap után ott is hagytam, majd a következő szeptembertől elkezdtem egy osztatlan tanári szakot. Most vagyok 2. féléves, de úgy érzem, hogy ez sem az én pályám. Úgy tudom, hogy osztatlan képzésen 2 félévet támogat az állam. Nem tudom, hogy hogyan számít bele a 3 hónap gépészmérnöki ebbe az egészbe.

2021. febr. 22. 19:29
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
SEHOGY
2021. febr. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2021. febr. 22. 21:36
 3/10 anonim ***** válasza:
20%
Visszafizetni nem kell, de a féléveid elvesztek.
2021. febr. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez azért nem pont így van. Ha egy félév után hagyod ott az egészet, akkor nem kell kifizetned.

Te a gépészmérnökin már elbuktál egy félévet, így a tanárit biztosan ki kell fizetned. Abban nem vagyok biztos, hogy mivel több mint egy féléved volt, mindkettőt ki kell-e.

Ha folytatod valami másik szakon később az egyetemet, akkor viszont nem kell fizetned, csak a támogatott féléveid vesznek el. Osztatlanon ugye 2 félév a PLUSZ amit támogatnak. Tehát 5 éves képzésen 6 évet fizetnek. De ha ott hagyod, arra ez nem vonatkozik.

2021. febr. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
4. nem igaz amit írsz
2021. febr. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

NEM KELL VISSZAFIZETNI SEMMIT!

Tavaly módosítottak ezen és még mindig nem tudja senki...

2021. febr. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, linkelj már valamit. A módosítások előtt úgy volt, ahogy írtam. Valóban nem tudtam módosításokról.
2021. febr. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nem kell visszafizetni!

Már ledolgozni kell van rá x év. És annyiszor 150 nap ahány félévet elhasznált.

Én is ott akartam hagyni az egyetemet és az egyik ügyintéző mondta ezt. (Végül csak passziváltattam ezért nem nagyon mélyültem el ebben a témában)

2021. febr. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

[link]

2021. febr. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig én vagyok :D Bocsi

Ezt akartam linkelni:

[link]

2021. febr. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!