Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tehet ilyet egy tanár felszólí...

Tehet ilyet egy tanár felszólítás nélkül online órán?

Figyelt kérdés

Nem nagyon beszélek online órákon, követem a feladatokat, jegyzetelek. Ha kérdésem van kérdezek, ha kérdeznek engem (ez fontos a szitu miatt!) válaszolok. Ha nem engem kérdeznek, és van másik túl buzgó gyerek akkor ráhagyom had válaszoljon ő.


Most az órán berágott ránk a tanár és semmi előzetes jelzés nélkül beírt mindenkinek aki nem kiabálgatja túl azt a 2-3 diákot aki mindig bekiabálva egyből válaszol ( időt sem hagyva másnak) egy egyest.


Az lenne a kérdésem, hogy adhat a tanár egyest online órán órai munkára, ha nem név szerint szólított? Adhat e úgy hogy lehetőségem se volt válaszolni, hol ott még jegyzeteim is vannak az óráról?


Bírom a tanárt, vagyis eddig bírtam. Nekem ez sok volt. 5ös tanuló vagyok, a tantárgyból is 4,95 körül voltam



2021. febr. 11. 19:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem tehetne. Beszélni kellene vele, hogy amit első felindulásában csinált, az nem jogos.
2021. febr. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
Ehhez nincs joga, javasolnám, hogy te vagy a szüleid forduljatok az intézmény vezetőségéhez.
2021. febr. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem megteheti, viszont azt meg kell hagyni, jó nagy szemét...
2021. febr. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát igen, elég sokan szidták is... holnap lesz ofőnk, megkérdem a tanárnőt nem tudna-e segíteni nekünk.
2021. febr. 11. 21:50
 5/5 anonim ***** válasza:

Értem, hogy neked ez sok volt, és teljesen jogos a kifakadásod, ilyet nem csinálhat, jelezni kell az ofő felé.

Viszont...gondolj az ő helyébe, szegény tanárnő(akit te eddig bírtál) neki is sok lehet. Nem akarom védeni, sőt, nem is annyira érdekel, és se vagyok sok tanárra tekintettel...de vannak olyan kis ártatlan tanárok az én sulimban, akik nem irnak hiányzókat, még csak nem is szólitanak név szerint diákokat, rajtunk van a felelősség, hogy mit kezdünk magunkkal, hiszen a tanár már érettségizett, nem neki kell tanulni...

Viszont, lehet hogy szuper itthon ülni, és nem kell személyesen találkozni, későn kelhetünk, stb. van ennek az időszaknak hátránya is, én kezdek is kicsit besokallni.

Hát még a tanárok.

Gondolom, tapasztalod, hogy pár gyerek van csak, aki aktívan segítni a tanár munkáját a válaszaival, ott létével(amit te túl buzgónak neveztél) és ez idegesítő a tanárnak, mert a suliban azt tehetett, szólíthatott, láthatott, akit akart. Itt meg hónapok óta a passzívitással szembesül órákról órákra. Persze, hogy egyszer csak belefárad a atanárnő is ebbe, és valahogy kiadja a feszültséget :D

Ebben a helyzetben kaptad az egyest, ami amúgy nem jogos :)



Az meg, hogy szerinted, az a pár gyerek, aki válaszolgat, túl buzgó...ez csak lelkiismeret kérdése, hogy ki hagyja szenvedni a tanárt, és ki nem ;)

2021. febr. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!