Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az állímányhoz hozzátartozik...

Az állímányhoz hozzátartozik a tagadószó?

Figyelt kérdés

Ebben a mondatban pl. “Te nem szoktál este tévét nézni?”

Én azt gondoltam hogy az állítmány a “nem szoktál”, mivel a tagadószó is az állítmányhoz tartozik. De a feladat szerint nem, és az állítmány csak a “szoktál”. Ez miért van így?

Valamint az “Anya, ne legyen hideg a leves!” mondatban is, azt hittem az állítmány a “ne legyen hideg”, de a feladat ezt is hibásnak írja, és a “legyen hideg”-et írja jónak. Tehát mi itt a szabály? Mi alapján nem tartozik itt bele az állítmányba a tagadószó? Vagy a feladat hibás?



#mondat #házi #irodalom #nyelvtan #állímány #tagadószó
2021. febr. 23. 17:36
 1/2 anonim ***** válasza:

a tagadószó nem lehet a mondatrész része sem és önálló mondatrész sem (a a tagadószó mondatrészen vagy a mondat nagyobb egységén végez el egy logikai műveletet).

Á szoktál


Á legyen

2021. febr. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ezt hol olvastad? Vagy honnan veszed? Mert [link] itt például az írja, hogy része lehet. És az iskolában is így tanultam, tehát valamilyen esetben biztosan része lehet. Vagy akkor a fent leírt esetekben azért nem mert az állítmány névszói-igei? Ezért kérdeztem, hogy valaki aki tényleg tudja, az mondja el.
2021. febr. 23. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!