Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy vagytok képesek hatékonya...

Hogy vagytok képesek hatékonyan tanulni már ilyenkor tavasszal?

Figyelt kérdés

Sajnos ez nálam mióta fejemet tudom így van. Nem tudok tanulni már ilyenkor márciustól olyan hatékonyan mert el vonja a figyelmem a jó idő, a napsütés, a gyerekzsivaj és olyan más már ilyenkor a légkör.


Eddig ezzel nem volt nagy probléma probléma szóval nem foglalkoztam vele, hanem megcsináltam a minimumot utána mentem a dolgomra. Viszont most nagy probléma lenne ha így tennék mert idén érettségizem, ráadásul abban lesz egy emelt is és nagyon tanulni kéne.


De egyszerűen elvonja a figyelmem ilyenkor már minden. Itt ülök a tanulni való felett, próbálom tanulni de észre se veszem és a következő pillanatban már az ablakon keresztül bámulok kifelé.


Mit tanácsoltok? Ti, hogy csináljátok?



2021. márc. 3. 12:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem próbáld kiélvezni a jó időt. Amikor úgy érzed, hogy tele van a fejed a tanulásról, sétálj egy kicsit, 10-15 percet, menj el levegőzni a parkba. Utána biztos jobban fog menni a tanulás. Vagy azt is csinálhatod, hogy beosztod az aznapi tanulást és motiváljon az, hogy utána elmész kicsit a szabadba. Amelyik jobban esik neked. Én is küzdök ezzel, mert idén érettségizem, szóval kitartást!
2021. márc. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Támogatom az elsőt, plusz hozzátenném, hogy nekem az is segített, hogy tudtam mi a célom, miért kell tanulni, mit akarok elérni. Ez motivált, hogy minél jobb eredményeket érjek el.


Segíthet még esetleg, ha nagyon szigorúan veszed az időbeosztásodat: pl 8 és 10 között semmiképpen nem foglalkozol mással, 10 és 11 között lehet egy kis séta, stb.

2021. márc. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat!
2021. márc. 3. 13:32
 4/6 anonim ***** válasza:
18%
Majd a munkahelyeden is teljesíteni kell, akkor is. ha süt a nap.
2021. márc. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ok
2021. márc. 3. 15:31
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még az segít, ha kitalálom előre hogy hogy és mit akarok megtanulni. Az, hogy "majd holnap tanulok" nem jó, de az, hogy "holnap kijegyzetelem magyarból a 4.,5. És 8.tételt, írok egy esszét Hitlerről és megcsinálok 3 trigonometrikus egyenletet" az már egy fix cél. Látszik a vége, nem időre megy, motivál, hogy gyorsan túl legyél rajta. Az, hogy egy bizonyos időben tanulsz, az nem hatékony. Adott mennyiséget tanulj.


Gondolj bele, hogy ha egy órán keresztül kell dolgoznod, akkor arra játszol, hogy minél kevésbé erőltetsd meg magad. A fizetés órára megy úgyis. Ezzel szemben, ha egy bizonyos dolgot kell megcsinálnod, akkor azt gyorsan megcsinálod, mert hamar végzel.

2021. márc. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!