Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik a legjobb budapesti...

Melyik a legjobb budapesti középiskolai kollégium?

Figyelt kérdés
Lányom idén felvételizett és mivel szerinte jól sikerült a szóbelije (16-án rakják fel az ideiglenes rangsort) ezért valószínűleg fel fogják venni. Melyik kollégiumot ajánlanátok? Az iskolának nincsen saját kollégiuma. Valami olyan kéne ahol fél év után bizonyos átlag felett nem kell bejárni a kötelező szilenciumra mert nem tud tanulni annyira ha körülötte beszélnek. Illetve még az is fontos hogy lehetőleg 4 ágyas szobák legyenek ne 6 mert introvertált. Tiszta szobákkal és fürdőszobák is előnyt jelentenek. Előre is köszönöm a válaszokat.

2021. márc. 5. 13:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Egy normális kollégiumban a tanulószobán full kuss van, tehát nyugodtan tud tanulni. Egyébként is, hol akar tanulni? A szobában? Ott kötve hiszem, hogy síri csend lenne.

Hozzáteszem, sokkal többet számít, hogy a nevelők jók legyenek. Mert kötelező szilencium ide, vagy oda, vannak olyan nevelők, akik le se szarják, hogy bemész-e. Nekünk azt szokták mondani, hogy üljünk be 20 percre, és kész.

2021. márc. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az oké, hogy az iskolának nincs saját kollégiuma, de ilyenkor általában megállapodásuk szokott lenni néhány kolival és akkor ott szoktak lenni a diákjaik. Ezen kívűl oké, hogy Budapest, de melyik kerület? Mondhatok neked egyet a 2.-ban, ha a lányod egy 22.-ben lévő középiskolába megy.
2021. márc. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
10.kerület Szent Lászlóba megy (ha felveszik) Azóta eltolták és csak holnap este 6-kor rakják ki az ideiglenes rangsort.
2021. márc. 21. 19:18
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha felveszik érdemes az iskola titkárságától megkérdezni. Neki is jobb, ha olyanok közt van, akikkel legalább egy suliba jár, mint teljesen idegenek között. Addigis keressetek rá a 10.kerületi kolikra/sulikra amiknek van kolija, általában szokott kint kép vagy leírás lenni róluk. Ha nem, akkor hátha itt, gyakorin már kérdezett róluk valaki.
2021. márc. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm. Azt esetleg nem tudod hogy meddig kell beadni a jelentkezést a kollégiumokba? Néztem 1-2 kollégium honlapját de konkrét dátumot nem találtam. Gondolom hogy az után kell miután biztos hogy felvették de nem vagyok benne biztos és semmiképp nem akarom lekésni mivel innen nem lenne túl kellemes a bejárás.
2021. márc. 21. 19:38
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez kollégium függő, én olvastam olyat, ahol már márciustól, aztán majd el kell küldeni nekik a levelet, hogy felvettek, hogy tényleg hivatalos legyen. Ha találtok majd egy kolit, ami szimpatikus akkor majd annak az oldalán érdemes informálódni. De szerintem még időben vagytok.
2021. márc. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!