Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért volt az idei általános...

Miért volt az idei általános iskolából felvételizőknek ennyire nehéz nyelvtan felvételijük?

Figyelt kérdés

2021. márc. 6. 14:44
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Tavalyi felvételizőként mondom, hogy szerintem nem volt olyan nehéz. Tudom, minden évben jön, hogy mennyire nehéz volt a felvételi, meg hasonló dumák. De mindenki ugyan azt írta, szóval csak azt tudom mondani, ha valakit nem oda vesznek fel, ahova akarja, akkor nem a felvételi a hibás, hanem a diák.
2021. márc. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De most a tanárok is azt mondják, hogy ez nagyon nehéz volt.
2021. márc. 6. 15:34
 3/10 anonim ***** válasza:

Milyen tanárok? Én olyat hallottam csak, hogy valamivel nehezebb volt, mint szokott, de bőven megoldható. Sőt, egy unalmas pillanatomban (és egy hasonló GYK-s kérdés hatására) meg is oldottam még januárban, és szerintem nem volt nehezebb, mint szokott, de ez tök szubjektív.

Én most már jó pár éve felvételiztem, és sokáig azt mondták, hogy a mi évünkben volt a legnehezebb. Persze nálunk is mindenki előadta annak idején, hogy milyen elképesztően nehéz volt, meg nem lehetett rá rendesen felkészülni, nem is a tudást méri stb. Ehhez képest a mi osztályunkban teljesen jó eredmények születtek, pedig nem jártam egy kiemelkedően jó iskolába. Többen mentünk tovább elég erős gimikbe, mert nagyon jól sikerült a felvételink (nekem pl. pont a magyar, pedig mindig matekból voltam jobb).

Márpedig ilyenek most is lesznek. Nyilván sokan fogják a covidra is a kicsit rosszabb eredményeket, pedig az általános iskolák többsége nyitva volt mostanában. Biztos volt, akinek ez tényleg rontott a teljesítményén (akár pszichés szempontból, pl. a magasabb stressz miatt), de szerintem egyszerűen ilyenre sikerült a feladatsort elkészíteni. De mindenki ezt kapta, és lettek nagyon szép eredmények, úgyhogy annyira nem lehetett szörnyű.

2021. márc. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
A húgom szerint könnyű volt. Neki lett a legjobb abban az iskolában ahol írta 40 pontos lett neki
2021. márc. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%

3-as:

[link]


Szerintem nem extrém nehéz volt, hanem túl sok volt a feladat 45 percre.

50 pontos nem is lett, és ahogy a cikk írja, kétértelmű feladatok voltak benne, egyébként nem is egy (ez tipikusan akkor van, ha valaki tapasztalatlan, egyedül csinál vmit, és csak a saját gondolkodásmódja köszön vissza a feladatban).

Valaki gondolom, bizonyítani akart felfelé, és túl sokat sűrített bele, plusz nem nézette mással át, tehát nem volt utólagos kontroll (vagy sz**tak bele, úgyis megkapják érte a pénzt).

2021. márc. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Tömeges tanári felháborodásról továbbra sincs szó. Az összes híroldalon vagy az eduline-on nyilatkozó tanárok szerint valamivel nehezebb volt, mint szokott, de egyikük sem tartotta megírhatatlannak. A szülők pedig minden évben fel szoktak háborodni a diákokkal együtt, úgyhogy ez egyáltalán nem újdonság.

A cikk szerint továbbá nem ez volt az egyetlen év, amikor nem lett maximális pontszáma senkinek. Legutóbb 2 éve fordult ez elő. Illetve az is látszik, hogy a 2012-es év volt ezen kívül a legrosszabb az átlagokat tekintve. Én pont akkor felvételiztem, és egy későbbi osztálytársam például 50 pontos magyar felvételit írt, egy másik 47 pontosat, én meg 44 pontosat. Igen, jó iskolába mentünk, ahova kellett is ennyi pont, de egyáltalán nem humán jellegű osztályba, és lefogadom, hogy az erős iskolákban most sem lesznek sokkal rosszabb eredmények.

A többi probléma pedig nem újkeletű. Mindenki tudja, hogy általában rosszul van felépítve, nem azt méri, amit kéne, néha konkrétan hibásak a feladatok vagy a megoldókulcs... És egyértelmű, hogy nem diákközpontúan van összeállítva (ahogy amúgy maga az oktatás sem sokszor), úgyhogy maximálisan egyetértek azzal, hogy maga a rendszer rossz. Ennek ellenére mégis sikerül vele minden évben egy olyan felvételit lebonyolítani, aminek a végére mindenki a többé-kevésbé neki megfelelő iskolába nyer felvételt. Ha mindenki 40-50 pontot szerezne, hogy lehetne sorba rendezni a diákokat?

És persze, ez tök rossz azoknak, akik pont azon az egy napon rontottak el mindent vagy leblokkoltak, és emiatt lesz máshogy meghatározva a következő 4 évük. Most meg főleg, így coviddal meg legalább egy félév digitális oktatással... De ennek a nagyrészén valószínűleg úgysem fognak most változtatni csak azért, mert rosszabb lett az átlagos pontszám.

2021. márc. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%

Írtam, én az idő miatt tartom megírhatatlannak. A fiam pl egy teljes feladatot kihagyott. Ettől függetlenül nem vagyok felháborodva. (Szerencsére így is nagyon jó lett neki.) De a többieket sajnálom, jó képességűek is írtak elég közepes pontszámút.

Igen, aki nem szúrja el nagyon, az általában minden évben bejut normál helyre, de ez nem a tesztkészítők érdeme :)

Tudom, hogy normál eloszlásra készítik a teszteket, nem is ezzel van a gond, bár illene akkor 25 pontra belőni az átlagot.

Csak jó lenne, ha annyi év után lenne vmi visszacsatolás, és az OH-nál, illetve a nekik számlázó cégeknél nem az elefántcsonttornyukban ücsörögnének, hanem egy kis szakmai alázattal állnának hozzá, és változtatnának végre. Persze tudom, hogy nem efelé halad az oktatás :(

2021. márc. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
45%

Objektíven:

Nem a magyar tudást,ahenm a kreatvitáson volt inkább a hangsúly. Ez lehetett a zavar.

2021. márc. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%

8-as: ennek ellentmond a lényegében-csak-egy-helyes-válasz-van jellegű pontozás :)

Akkor az lett volna helyes, ha a diák megmagyarázhatja a válaszát, úgy oké.

2021. márc. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9

Ez igaz. Viszont akkor sem a magyar tudáson volt a hangsúly.

Legalábbis nekem így jött az egész feladatlap.

2021. márc. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!