Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mely egyetemi szakok adnak az...

Mely egyetemi szakok adnak az oklevéllel együtt doktori címet is?

Figyelt kérdés
Mint pl. orvosi, jogász, gyógyszerész. Ezelen kívül van még ilyen szak?

2021. márc. 13. 19:42
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Ezeken*
2021. márc. 13. 19:42
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajna csak ezeken. A többin PHD.
2021. márc. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
A PhD-s doktori cím amúgy hivatalosan szerepel a nevében? Tehát ha valaki így szerez doktorit, az is csináltathat személyit, amiben a neve előtt ott van a Dr, vagy ők csak megkülönböztetésül egyetemen belül hordják?
2021. márc. 13. 19:54
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy. Onnantól az adott tudományterület doktora vagy és használhatod bárhol.

Tudom, mert a családban vannak.

2021. márc. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
56%

Orvos

Állatorvos

Gyógyszerész

Jogász

Államigazgatás


Ezekre adnak foglalkozásdoktorit. De ha csak a doktori cím érdekel, akkor megnyugtatlak, ez nem számít “rendes” doktorinak. A rendes doktori a PhD.

2021. márc. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Ja nem rám vonatkozva, ez inkább csak ilyen elméleti jellegű kérdés.


És úgy relatívan egyébként ezek közül melyiket a legkönnyebb elvégezni? Tudom ez így nehéz, mert valamelyik reál, valamelyik humán, de úgy a jelentkezettek/ténylegesen végzettek arányát, meg a tapasztalatokat nézve.

2021. márc. 13. 21:15
 7/18 anonim ***** válasza:
36%

Most már egyre kevésbé használják amúgy nyilvánosan ezeket a címeket. A személyijében persze benne van az embernek, de mikor hallottad utoljára a tévében, hogy pl.

- dr. Orbán Viktor

- dr. Müller Cecília

- dr. Szlávik János

- dr. Palkovics László

Pedig mind azok (egy jogász, két orvos, és egy műszaki phd). Aki nyilvánosan úgy mutatkozik be, hogy dr. X. Y., azt alapvetően felvágósnak és beképzeltnek fogják tartani. Nem éri meg ezért csinálni.


(Egy kivétel van: ha igazoltatnak, akkor lehet, hogy a rendőr jobban fog tisztelni, erről hallottam sztorikat.)

2021. márc. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
85%

A doktori címet ott és akkor használjuk, amikor szükséges.

Pl. egy konferencián, tudományos környezetben alapvetően így mutatják be az embereket, ha nem is egymás között, prezentációkon stb.

Egy kórházban is nyilván szükséges lehet a doktori használata.

Random embereknek a normál nevünket mondjuk.

2021. márc. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem téves, hogy tudományos környezetben így mutatják be az embereket. Ahol mindenki vagy phd, vagy nemsokára az lesz, ott felesleges nagyzolásnak számítana mindenkit így bemutatni. Igaz, hogy mostanában csak zoom-konferenciákon voltam, de fel se merült ilyesmi emlékeim szerint senkinél.


A többi jogos.

2021. márc. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
90%
Arra gondolok, hogy elkezdi a prezentációt, és ott van az elején, hogy dr. xy. Meg persze a tanulmányokban, ilyenekben ott van maga a teljes név is, értelemszerűen a dr.-rel együtt.
2021. márc. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!