Erről mi a vélemény?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy hogyan vélekedtek arról ha valaki két PhD-fokozattal rendelkezik?

Sajnos ez nem jellemző rám, bár egy PhD-t magam is szeretnék. Alig ismerek valakit, akinek 2 lenne, egyetlen ilyen emberről tudok csak.

Szóval ti mit gondoltok arról, akinek 2 PhD-ja van, szóval két doktori képzést csinált végig, két disszertációt írt?

Szerintetek ez inkább becsülendő vagy inkább cikiznétek az illetőt, mert értelmetlennek tűnik és minek neki 2?


Komolyan érdekelne, hogy ki hogyan vélekedik.



2021. febr. 23. 22:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Cikizni? Gyerekes gondolkodás.
2021. febr. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki számára a PhD kimerül abban, hogy "már úgyis Dr. vagy, minek csinálni még egyet?", akkor igen, valóban feleslegesnek tűnik. Én csak becsülni tudom azt, aki kutatással foglalkozik ezen a szinten. Az más kérdés, hogy én azt az időt és energiát amit egy második PhD-ba fektetnék, inkább a habilitációra fordítanám. De ha az illetőt ez érdekli, és tud maradandót alkotni másodszorra is... Hát hajrá. Egyébként pedig nyilván szerencsés ember az illető abból a szempontból, hogy meg tudja engedni magának azt a -sajnos ki kell mondani- luxust, hogy mesterdiploma után 2*4 évet ezzel foglalkozzon egy jobban fizető munka helyett.
2021. febr. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én senkit nem ismerek, akinek két PhD-je lenne.

Olyan sok van, akinek két doktori címe, amiből az egyik a PhD, a másik orvosi, gyógyszerészi, vagy akadémiai doktori "dr", de két PhD nem.

Szerintem a Te ismerősödnek sem két PhDje van, hanem pl. egyetemi doktor (régi kisdoktor), és PhD.

Nem is sok értelme lenne szerintem. Minek?

A PhD fokozat az önálló kutatásra "képesít". Ha egyszer már megvan, nem csinálod meg még egyszer.

2021. febr. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akit én ismerek, ő tényleg két PhD-t szerzett, bölcsészettudományi az egyik és orvostudományi a másik.
2021. febr. 24. 17:02
 5/7 anonim ***** válasza:

Orvos volt?

Szervezett képzésben szerezte a két PhD-t?

2021. febr. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem orvos, hanem, ha jól tudom, molekuláris biológus. Azért írtam, hogy orvostudományi, mert tulajdonképpen a molekuláris biológia részben ugyanazt kutatja, vagy legalábbis hasonló témákat. Ő maga is különböző betegségeket kutat. Meg ott, ahol ő végezte, ott az ÁOK-hoz tartozik a képzés.
2021. febr. 24. 23:52
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is ismerek ilyen személyt. A szememben ez egy érdekesség az ő életútjában, ettől nem tartom többre azoknál, akik csak eggyel rendelkeznek, de rosszat sem gondolok róla.
2021. febr. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!