Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pszichológia szakon végzett...

Pszichológia szakon végzett itt valaki? Erről mit tudtok?

Figyelt kérdés

Nem járok erre a szakra, csak felkeltette az érdeklődésem. Pszichológia szakon lehet szakdolgozatot vagy doktorit írni (ha eljut az ember odáig) kicsit biológiaibb, orvosibb megközelítésből és ilyen témákból, vagy nem valószínű?

Olyasmikre gondolok, hogy az agy működése, emlékezet, demencia, pszichológiai/pszichiátriai betegségek, neurológia, akár különböző testi és lelki betegségek, problémák összefüggései. (Tudtommal nemcsak pszichiátriai meg pszichológiai problémák okoznak például depressziót, hanem testi betegségek is akár)


Nem járok erre a szakra, de érdekel, hogy ezen a szakon van-e lehetőség ilyen szempontból is vizsgálódni.

Nézegettem már pszichológia szakos szakdolgozatokat (konkrétan a Debreceni Egyetemen készülteket), de ilyen biológiaibb megközelítésűt vagy ami konkrét betegséghez kapcsolódott, jóval ritkábban találtam.


Úgy tudom, hogy biológiát is tanulnak (Debrecenben szerintem több féléven keresztül), de amúgy ezt van is lehetőség beépíteni a szakdolgozatokba, kutatómunkákba (TDK), csak nem érdekli a hallgatókat, vagy nincs is erre lehetőség valamilyen okból? (Például szakirodalom hiánya, az oktatók nem képzettek hozzá, nem lehet róla újat mondani vagy akármi más okból)


Amennyiben valaha elkezdeném ezt a szakot (még csak gondolkodom rajta), engem ez a kicsit biológiai megközelítés is érdekel.



2021. márc. 13. 20:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A DE-n kifejezetten ez a fő irányvonal, de máshol is van lehetőség neuroscience-re szakosodni például. De azért ez nem egy orvosi egyetem.
2021. márc. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy nem orvosi és természetesen nem is fedheti egymást a kettő, a pszichológus meg nem dolgozhat orvosként, ez nyilvánvaló. Csak arra voltam kíváncsi, hogy mennyire lehet a biológiai dolgokat vegyíteni a lelki, pszichológiai témákkal és mennyire lehet ilyen szempontból vizsgálódni, be lehet-e vonni biológiai, orvosi témákat és információkat, szempontokat, vagy teljességgel ki van zárva.


Egyébként köszönöm a válaszod!

Az nagyon érdekelne, hogy amúgy az miben nyilvánul meg, hogy a DE-n ez a fő irányvonal? Ezt olvastam már máshol is, de ez pontosan mit jelent? Szigorúan veszik a bioszos tárgyakat? Vagy konkrétan hogy érted ezt?

2021. márc. 13. 21:59
 3/6 anonim ***** válasza:

Engem is ez a része/megközelítése érdekel leginkább a pszichológiának, épp emiatt nehezen tudok dönteni, hogy inkább orvosira menjek-e...Beszéltem egy orvos-pszichológussal, aki mindkettőt elvégezte, és azt mondta, hogy ő esetemben inkább orvosival indulna el, mert sokkal szélesebb körű biológiai ismereteid lesznek, ráadásul a pszichológián is közel ugyanannyi évet kellene tanulnod, ha valóban erre szakosodnál, elmélyednél benne, ráadásul mostanában nagy “divat” lett a pszichológia. Mellette szól még, hogy orvosi után még akár levelezőn is elvégezheted a pszichológiát/közben is fejleszteheted magad, illetve pszichiáternek/neurológusnak is tanulhatsz, plusz ha nem tetszene az orvosi, sokkal könnyebben válthatsz, de a tudásod is abszolút megtérül amit addig belefektettél, hiszen a biológiai része érdekel.


Gondolj arra, hogy egész életedben tanulhatsz, és aki olyan típus, hogy érdeklik az ilyen dolgok, az úgysem “nyugszik”, hanem tanulni is fog élete végéig. És addig még annyi lehetőséged lesz mindenfelé kipróbálni magad, keresni a neked legmegfelelőbb utat...ezért szerintem a legfontosabb, hogy olyan irányba indulj ami most a legjobb alapokat nyújtja neked

2021. márc. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én első éves vagyok pszichológia szakon. Az első félévben a bologiai pszichológiát neurológus tartotta, most a második félévben Idegtudomany van ( egymásra épülnek) és ezt több orvos tartja. Szerintem azért van lehetőség komolyan venni ezt a tárgyat, de én úgy látom hogy sokan megelégszenek avval, hogy átcsúsznak a vizsgán. Egyébként engem is a tudományosabb része érdekel a pszichológianak, én elég jól ki tudom élni eddig legalábbis aztán meglátjuk.
2021. márc. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Még annyit tennék hozza, hogyha látsz esélyt az orvosira és bírnád, akkor viszont az orvosit válaszd! Mondom úgy, hogy nagyon szeretem amit tanulok és nagyon izgatott vagyok, hogy mit hoz a jövő a pszichologiaval nekem. Hajrá!!
2021. márc. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
69%
Kedves Kérdező! Én idén januárban végeztem a DE pszichológia szakán. Összesen 3 félévig tanultunk biológiát (Biológiai alapok 1-2-3.). Illetve az Általános pszichológia 1-2-3-4. kurzusokon belül is rengeteg biológiai téma van, párba állítva a pszichológiai részekkel. Pl. Gondolkodás, IQ, kreativitás, látás, hallás, szaglás, figyelem tanulás, emlékezet, motiváció, emocionális folyamatok biológiai ÉS pszichológiai vonatkozásai. Szívesen válaszolok, ha van konkrét kérdésed! :)
2021. márc. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!