Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Igazságügyi igazgatási szak...

Igazságügyi igazgatási szak után NKE Közigazgatási mesterképzés mehet?

Figyelt kérdés

Nekem a leírásból nem derül ki, hogy ez az alapszak elfogadott-e közig mesterre. Valaki jár oda amúgy? Ha érdekel a közigazgatás érdemes elvégezni? Tisztában vagyok vele, hogy nem egy jól fizető szakma, de szinte biztos állás, főleg valami vidéki hivatalban.


"Teljes kreditérték beszámításával vehető figyelembe: igazgatásszervező és közigazgatás-szervező alapképzési szak, a közigazgatás-szervező alapképzési szak, a nemzetközi igazgatási alapképzési szak és a felsőoktatásról szóló 1993. évi LXXX. törvény szerinti igazgatásszervező főiskolai szak.


5.2. A bemenethez a 12. pontban meghatározott kreditek teljesítésével elsősorban figyelembe vehető alapképzési szakok: a közigazgatási, rendészeti és katonai, továbbá az államtudományi képzési terület alapképzési szakjai."


Elvileg az igazságügyi igazgatási az jogi képzési terület, de államtudományihoz is szokták valamikor sorolni, szóval nem egyértelmű. Meg ha kreditek teljesítésével lehet jelentkezni, az mit jelent? Hogy menet közben a kötelező tárgyak mellett teljesíteni kell a hiányzó krediteket is, vagy ez hogy történik?



2021. márc. 13. 21:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Miért nem végzed el a jogi egyetemet? Azzal is mehetnél a közigazgatásba és sokkal több munka közül tudnál választani.
2021. márc. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Félek tőle. Már eleve ezt is munka mellett csinálom, a jogász meg nagyon necces levelezőn, ahogy az itteniektől olvasom, meg sokaktól ismerősi körben is. Bár tárgyakat beszámítanának elvileg, rövidülne másfél-két évet, de akkor is annyi buktató meg magolós szórótárgy van, hogy nem igazán merek belevágni,eg nem tudom ér-e annyi pluszt. Mindenki lefele húzza itt is, meg mindenütt, hogy mennyire túlképzés van belőlük.
2021. márc. 13. 23:11
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát az biztos, hogy több a jogász, mint kellene. De ha közigazgatás szervező diplomával el tudsz helyezkedni a közigazgatásban akkor jogival is el fogsz tudni, az mégis csak erősebb, nyilván nehezebb is sokkal. Nem tudom, hogy hány éves vagy, de ha érzel magadban erőt, akkor inkább jog.
2021. márc. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!