Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha kell egy foglalkozásdoktori...

Ha kell egy foglalkozásdoktori, mert az a célom, hogy az a 2 betű a nevem elé kerüljön, akkor melyik a jobb opció?

Figyelt kérdés

Először is. Mielőtt leszólnátok, ez nekem egyszerűen csak egy célom. Lehet, hogy h.lyének néztek érte, de ha egyszer valaki akar valamit, akkor nehéz megállítani abban, hogy legalább megpróbálja.


Szóval két opció van:

-jogász

-államtudományi


Az nem számít, melyik ér többet a munkaerőpiacon, inkább az a lényeg, hogy melyiket lehet munka mellett jobban elvégezni. Már van egy olyan diplomám jogi alapképzésen (2019-ben végeztem), ami által a jogot az egyetem garantáltan ígéri, hogy 3 év alatt el lehet végezni, mert rengeteg a közös tárgy, amiből sokat be is számítanak és egyéni tanrend menne.

Viszont a jogász elég húzós szak. Ezért gondoltam államtudományira.

Az államtudományi sokak szerint leegyszerűsített, minden területbe belekóstoló, nem túl bonyolult szak, csak kérdés, hogy ott beszámítanának-e tárgyakat? Meg ugye ez annyira új szak, hogy még nincsenek is végztettek, csak 3-4 éve indult. Ha itt le is tudnék rövidíteni, nem hiszem, hogy ez is 3 év, de szerintem ez az egyetem nem is számítana be sok mindent...


Ti melyiket éreznétek jónak a helyemben? Annyit kell tudni, hogy ha nagyon erősen erre összpontosítok, mivel egy célom, akkor a napi 3-4 óra tanulás is megoldható akár, reggel, munka előtt egy óra, meg munka után 2-3 óra szorgalmi időszakban. Vizsgák előtt meg akár egész hétvégéket be tudok áldozni.



2021. márc. 15. 09:11
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

"De akkor abban egyetérthetünk, hogy a “jogi alapképzés” kifejezés használata önmagában megalapozza azt a gyanút, hogy az ezt használó anonym hozzászóló egy és ugyanazon személy? ;) Csak ha már jogászkodunk. :)"


Nem teljesen értem. Ha arra gondolsz, hogy a belinkelt kérdés feltevője, és én egy és ugyanazon személy vagyunk, azt kell mondjam, ez nincs így.

Ha viszont tovább megyünk a jogászkodásban, akkor úgy is lehet fogalmazni, hogy nincs bizonyítékod arra vonarkozóan, hogy egy és ugyanazon személy vagyunk. A jogi alapképzés kifejezést gyakran használják az ezen szakon végzettek márcsak azért is, mert az egyetem is használja a köznyelvben. Mellesleg a stílusunk szerintem ég és föld az általad említett kérdés feltevőjével összevetve.

2021. márc. 15. 12:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!