Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » BGE üzleti adatelemző informat...

BGE üzleti adatelemző informatikus hallgatók! Milyen a specializáció?

Figyelt kérdés
Adatelemző szeretnék lenni, ezért a BGE-t jelöltem meg első helyen a felvételin emiatt a specializáció miatt. Jó képzés? Megéri oda jelentkezni?

2021. márc. 21. 19:40
 1/7 A kérdező kommentje:
Bárkit felvesznek erre a specializációra, vagy felvételizni kell?
2021. márc. 21. 19:45
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

hát először is gazdaságinformatikára kell bejutnod, utána majd a 3 félévnél lesz a specializáció választás. Ezen a specializáción van csak maximum létszám. 25 fő a max (most a neptun tipikusan megint sz*r, szóval nem tudom megnézni, hogy a legfrissebb spec. választásnál mennyien jelentkeztek összesen, de kb 250-300 hallgatóból van az a 25 fő)

első 3 félévnek az átlagát nézik és ez szerint rangsorolják a diákokat.


Szóval, azért mert felvettek még nem 100%, hogy be is kerülsz erre a specializációra.

De a Pénzintézeti informatikus után az Üzleti adatelemző-re jelentkeznek a legtöbben, szóval biztos jó.

2021. márc. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Uh ahaa, akkor jól kell tanulni hozzá. Köszönöm! :)
2021. márc. 24. 08:35
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A big data és a data science mennyire hangsúlyos? Milyen technológiát tanítanak? Python van pl?
2021. márc. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#2. vagyok.

Kérdező, most vagy gimis és most felvételizel?


4-es, nem tudom :D 2.féléves vagyok. Nekem csak következő félévben lesz aktuális a spec. választás.


Most amúgy jó a neptun és megnéztem a mostani jelentkezési adatokat. (2020/2021 1.félév) erre a specializációra jelentkeztek a legtöbben. Első helyen 105-en jelölték meg, ami nem kevés, szóval tényleg a legjobb 25 diák kerül be.


(kaptam privát üzenetet az előző válaszom után, ezért írom le ezt)

Szerintem ne éljétek bele magatokat. Nem tudom gyakorlatban hogy van, de abban a 25 emberben simán benne van az is, aki okosan veszi fel a tárgyait, hogy jó átlagot szerezzen első 3 félévben és még az is benne lehet, aki már tanulta ezeket és nem közvetlenül gimiből jött. Meg matek1-2 a gólyák többsége bukik és egy 6kredites bukás annyira leviszi azt az átlagot, amely kell a spec. választáshoz, hogy szerintem offos onnantól, hogy bekerüljetek erre. Viszont a másik kettő specializáció is eléggé jó lehet.



De ha tényleg ez az irány érdekel, akkor nem ez a specializáció választás fogja eldönteni, hogy mit fogsz csináni diplomával és simán spec. függetlenül is van adatelemzői tantárgyak + szerintem ebben az írányban egy MSC-nek (mesterképzés) van már értelme.

2021. márc. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok


Nekem a második diplomám lesz, már mérnökként dolgozok. Szerintem nem lesz gond a legjobbak közé bekerülés. Csak szeretnék plusz infókat gyűjteni a szakról.

2021. márc. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Én az ELTE proginfóról váltok 1 félév teljesítése után.

Wow akkor nem egyszerű bekerülni. Egyébként bármilyen infó érdekel még a témával kapcsolatban :D

2021. márc. 25. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!