Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a különbség pénzügy-számvit...

Mi a különbség pénzügy-számviteli és pénzügy-ügyvitel között?

Figyelt kérdés

És ezeket hol lehet tanulni? Melyik egyetemen, tudom hogy a számvitelit azt lehet BGE-en tanulni, de az ügyvitelit nem találom. És hogy nagyon eltér a kettő egymástól?

És még egy kis eltérő kérdés, hogy ezt az ilyen szakokat külföldön mennyire lenne nehéz tanulni? Gondolok itt például az USA-ra vagy Ausztria talán. (Még ezeknek nem néztem nagyon utána, hogy külföldön hogy lennének ilyen szakok.)

Köszönöm előre is a válaszokat!



2021. márc. 31. 22:04
 1/2 anonim ***** válasza:
67%
Ügyvitel szak nincs egyetemi szinten, illetve a neve (ha jól sejtem) gazdálkodás és menedzsment a szak neve. A számvitelt pénzügy-számvitel szakon tudod tanulni valóban. Ha itthon akarsz vele dolgozni, akkor pénzügy-számvitelt nincs értelme külföldön tanulni, de még csak itthoni angol nyelvű képzésen se, mert nem fogod tudni a kötelező szakmai zsargont. A gazdálkodás és menedzsment szak általános menedzsment, talán érdemes ezzel kezdened, mert ez a legrugalmasabb, innen mehetsz később tovább pénzügyre is de marketingre is, ha az jobban tetszik.
2021. ápr. 1. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Uh köszönöm szépen! Szerintem a marketing része nem annyira érdekelne engem,de köszönöm.
2021. ápr. 4. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!