Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Bármi tipp mi lehet az idei...

Bármi tipp mi lehet az idei töri esszék témái középszinten?

Figyelt kérdés

Az idei nagy történelmi évfordulók (pl Trianon) szerepelhet benne, nem?

Plusz, ismétlődhetnek az múlt évi esszék témái?



2021. ápr. 1. 13:42
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Felesleges szerintem igy tippelgetni. En tavaly emelteztem. Ha mar nagyon kene mondani valamit, akkor en Kadart mondanam, Habsburgokat, Rakoczit...
2021. ápr. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Persze tudom, csak olvastam ezzel kapcsolatban es gondoltam en megkerdezem itt

Köszi:)

2021. ápr. 1. 14:05
 3/7 Timi_R75 ***** válasza:
8%

Nem tudom, mondta-e a tanárod, de az érettségi nem arról szól, hogy te szunyókálsz 4 évet, aztán írsz valami hülyeséget egy tipp alapján, majd leéled az életedet hülyén, analfabétán és kultúrparaszt módjára.

No jó, igazad van, a kortársaid döntő része ezt teszi, Életetetkben nem olvastok el egy verset, fogalmatok nincs a szépről, a líráról, az irodalomról és a művészetekről.

Neked lenne még 1 hónapod, hogy összeszedd magad. Ha megpróbálod, még lehetsz kulturlény.

Sok sikert hozzá.

2021. ápr. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
97%

Kedves 3.válaszoló. Szerintem leszállhatnál a magas lóról, úgy gondolom, attól, hogy valakit nem erdekel a töri, még igenis lehet intelligens és értékes ember, a kettőnek semmi köze egymáshoz, attól, hogy Te sok szép verset olvastál, még elég lekezelő maradt a stílusod.

Kedves kérdező. Szerintem ne parázz rá a közép töri érettségire, elég egyszerű. Szerintem nem valószínű, hogy pár évvel ezelőtti téma ismétlődne.

2021. ápr. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
szerintem még nézd át az ország 3 részre szakadását is, mert azt én nem láttam azokban az érettségikben amiket eddig átnéztem
2021. ápr. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves Timi

Ahogy látom te sem lehetsz mai csirke, valamint válaszodban felfedeztem a lekezelés és az általánosítás erőteljes árnyalatát.

Sajnálom hogy így kellett megnyilvánulnod, melyet egy teljesen ártalmatlan kérdés váltott ki. Honnan veszed hogy nem tanultam végig ezt a 4 évet, és nem voltam 5ös töriből? Nincs háttértudásod, a szemrehányásod teljes mértékben felesleges és oktalan.

Szeretem a törit, és láss csodát, olvasni is szeretek ergo nem vagyok hülye. Ha be is bukom, újrapróbálhatom, nem korlátozottak a lehetőségeim.

4es, 5os köszönöm szépen a válaszokat:)

2021. ápr. 27. 13:20
 7/7 anonim ***** válasza:

Asszem 9.ben 4est adtak, 10.re 5öst, 11-12.re 5öst.

De... arra nem számítottam, hogy ebből a tantárgyból, TÖRIBŐL az lesz a kérdés, hogy ha MO.-on zigányság 10% akkor azon a 10%on belül (ami 100%) csak 30% dolgozott 2014ben, és ez 2016 43%ra nőtt, akkor hány éves a kapitány ?(nem)

Akkor mennyi zigány fog dolgozni 2017ben ezzel a növekedéssel ?


(Nem így volt megfogalmazva a kérdés, más számokkal is volt, de kb tényleg ez volt a kérdés... én nem tudtam mire vélni.)

És hogy hány % férfi hány % nő...

Mi ez ??


Meg h válaszd ki melyik ment ezen az útvonalon (3 világtérkép, 3 különböző csíkkal) Magellán ? Amerigo Vespucci ? Kolumbusz Kristóf ?


Röhej volt.


A végén meg 56ról.

De nem az egészről...

Mi történ Okt. 23 és Nov.4 között vagy ilyesmi.


Vannak ugye elengedhetetlen fő témák, melyekből biztosan választani fognak.

Ilyen 48-56-Monarchia-Trianon ilyesmi.

De ezeket úgyis tudod :D

Megtanultad már :D


Felesleges izgulni.

Én Guns n Roses-os pólóba jöttem be már az első napon is magyaron :D :D

2021. ápr. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!