Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Budapesten melyil gazdaságtudo...

Budapesten melyil gazdaságtudományi egyetemre érdemes menni?

Figyelt kérdés
Olyan szakok érdekelnének mint a gazd.és menedzsment vagy a kermark, külkereskedelem.

2021. ápr. 2. 19:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
16%
Corvinus, ELTE, BME vagy BGE, ebben a sorrendben.
2021. ápr. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
7%
BGE elöl van, utana elte, utana Corvinus és a leghátra esik a BME!!! Inkább ebben a sorrendben!
2021. ápr. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
34%

BGE-s vagyok és hát azért nem tenném az elsőre, igaz a többiről nincs tapasztalatom.


Amúgy kérdező én BGE és Corvinus közül választanék, mert ezek ténylegesen gazdasági egyetemek. ELTE az tudományi egyetem vagyis arról híres, nem a gazdasági részéről. A BME meg mérnöki részéről. De nem mondom, hogy rosszak, csak a BGE és Corvinus kimondottan gazdasági egyetemek.

2021. ápr. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
42%
Nem akarok faxméregetős flamewarba belemenni, de én végeztem a BGE-n és a BCE-n is, szóval mindkét irányba hazabeszélek – de szerintem a BCE kicsivel jobb egyetem, és főleg nagyobb presztizsű is, úgyhogy szerintem felesleges azon keménykedni, hogy a BGE jobb lenne, mint a Corvinus. Nem jobb.
2021. ápr. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
A Corvinuson csak önköltséges van?
2021. ápr. 2. 20:45
 6/19 anonim ***** válasza:
9%
BGE PSZF-et ajánlom :)
2021. ápr. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
50%
BGE
2021. ápr. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem első sorban az alapján dönts, amelyik egyetemnek jobban tetszik a minta tanterve. Én megneztem mindenhol milyen tárgyak lesznek ugyanazon a szakon, és nekem a BGE-s sokkal jobban tetszett, mint a Corvinusos. Meg a Corvinuson csak fizetősre tudtam volna menni, ami ott borzalmasan drága, úgyhogy inkább hagytam a fenébe... Szerintem te se a név alapján dönts, hanem inkább amelyik a szimpatikusabb, esetleg melyik van közelebb hozzád (nálam volt olyan egyetem ami azért esett ki, mert másfél órányira van tőlem, pedig Budapesten van ugyanúgy).
2021. ápr. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
41%

BGE vagy Metu


Corvinust hagyjuk.. regota mar csak a nevebol el meg. Mostani tavoktatas annyibol all,hogy beadando-beadando hatan es heti 2 ora megtartva Gazd.menen. Baratnom most tervez valtani igy,mert 2. felevben jar es nem tanult semmi erdemlegeset es az orak nagy resze meg sincs tartva. Tavalyi vallalatgazdasagtan annyibol allt,hogy egy ppt prezentaciot kellett kesziteni egy multirol.:) Ez kb. kozepiskola 10. osztaly..


En METUn vegeztem Penzugy es Szamvitelen es 1 eve dolgozom mar. Diploma utan 3 helyre adtam

be az oneletrajzom es 1 het mulva mar mentem is interjura,majd mikor munkaba alltam a masik munkahely is felhivott.


Noverem BGE-n vegzett elottem 1 evvel es o is hamar elhelyezkedett.

Sokkal reszletesebben vesznek bizonyos dolgokat,viszont rendesen szivatva vannak par kiegett tanar miatt,mig mi gyorsan,egyszeruen haladtunk az anyaggal es tomve voltunk oktatovideokkal,gyakorlo tesztekkel. Probaltunk mindent excellel vagy mas programmal megoldani es teljesen hanyagolva volt papirra irkalas gyakorlat kozben.

Rengeteg tanar a Metun peldaul a BGE-rol vagy mas egyetemrol jart at hozzank orat adni.

2021. ápr. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

BCE - csak a nevéből él még mindig

ELTE - volt BME-s tanárok tanítanak, így elég jó, viszont normális online oktatás itt sincs

BME - jófej tanárok, jó online oktatás, legjobb közösségi élet

BGE- erről tudok a legkevesebbet, de amiket hallok pár ismerős lánytól hogy elég könnyű, ők nem a legokosabb lányok mégis simán elvegzik

2021. ápr. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!