Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen felszólítanak?

Egyetemen felszólítanak?

Figyelt kérdés
Fogorvosi egyetemre szeretnék majd menni. Elég nagy félelmem, hogy felszólítgatnak ott is, mint a gimiben, mert ilyenkor totál zavarba jövök, elvörösödök és ha tudom is a választ totál sokkot kapok. Szóval nagyon gáz vagyok tudom😂. Ilyen az egyetemen is lesz? Mire számítsak?

2021. ápr. 3. 21:34
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Nem. Ott már önállóan tanulsz.
2021. ápr. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Szak/tanár függő. Ha jelentkezel, vagy szót kérsz, akkor persze felszólítanak, egyébként általában nem szoktak. Nekem mondjuk volt olyan órám, ahol a tanárom, hogy interaktívvá tegye az órát, időnként megszólított embereket, hogy mondják el a véleményüket az adott témáról, vagy, hogy röviden foglalják össze miről volt szó az elmúlt pár percben. Természetesen ettől nem kell megijedni, senki nem fogja a fejedet szedni vagy kinevetni, ha nem tudsz válaszolni. Nálunk ez azért, volt, hogy megbizonyosodjon a prof, hogy figyeltünk-e/értettük-e amiről szó volt, mert ha nem, akkor elmagyarázta mégegyszer, és nem szedte le a szaktársam fejét, ha nem tudta, mert ez jelzés volt a tanárnak, hogy akkor mégegyszer, kicsit máshogyan kell elmagyaráznia, hogy megértsük. Persze, ha illedelmesen azt mondod, hogy elnézést, de nem tudok válaszolni, nem tudom pontosan, vagy nem értettem, akkor sincsen semmi gond. :D
2021. ápr. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
A legtöbb órán nincs ilyen, de eddig mindig volt olyan órám, ahol felszolithattak. Egyik gyakorlaton névsor szerint sorban oldottunk meg feladatokat, egy másikon tényleges felelés volt, de a többin nálunk is úgy volt, ahogy a második leírta.
2021. ápr. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Ezek a válaszolók mind a "Kollokvium / Előadás" típusú órákról beszélnek, viszont a szakod függvényében 50-60% "Gyakorlat" típusú tanóra lesz, ami kis létszámú (10-15 fő) hallgatóval, a hallgatók aktív részvételével folyik, főleg kiselőadások, prezentációk, de tárgytól függően akár random felszólítás formájában is megtörténhet. Ha az a kérdés, hogy kell-e válaszolni a tanárnak 300 ember előtt, akkor nem - de 10 ember előtt simán.
2021. ápr. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
25%
Ha ez ekkora probléma akkor inkább ne menj fogorvosnak, ott is rendszeresen fognak kérdezgetni a páciensek.
2021. ápr. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk a felszólítás rendszeres. Pedig 30an, 40en lehetünk. Feladatokat oldunk meg és azt beszéljük meg. Találomra választ nevet a tanár vagy jobbik esetben "jelentkezik" önként valaki. Gazdasági szak egyébként.
2021. ápr. 4. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk kb. minden órán felszólítanak, előadásokon is.
2021. ápr. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk is kell felszólalni. Sok gyakorlati óra van, ott kb 15-20 fős csoportokban vagyunk, azok általában interaktív órák, de amikor évfolyamelőadás van, akkor is szokott kérdezni az oktató, de ott önkéntes alapon megy, aki akar jelentkezik és mondja, ott nincs felszólítás.
2021. ápr. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Tanár és tárgyfüggő.

Van olyan, aki egyben ledarálja az anyagot, elvétve megkérdezi, hogy azért értettük-e. Egy másik tanár többször kérdez, véleményt, tapasztalatot vár, de nem konkrétan szólít fel. Viszont 2-3 olyan tárgyam van, ahol név szerinti felszólítások vannak, hogy oldjuk meg a példát, válaszoljunk a kérdésre, ismételjünk meg valamit. Ha valaki nem tud válaszolni, nem kap szidást, nem olvasnak be neki, hanem megkérdezi az adott tanár, hogy mit nem ért, elmondja újra, megoldják együtt. A többiek sem röhögik ki, nem reagálják le a helyzetet, hanem figyelnek az új magyarázatra. (gimiben sajnos nem pont ez történt..) Szerencsére (eddig) nagyon emberségesek és türelmesek a tanárok és általában minden felszólítotthoz intéznek pár jó szót, ezzel bátorítva minket.

2021. ápr. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!