Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy villamosmérnök mivel...

Egy villamosmérnök mivel foglalkozik?

Figyelt kérdés
Szeretnék elektronika és villamosság irányba tovább tanulni mert talán ez érdekel a legjobban most gimiben és jó is5vagyok belőle meg matekból is. Na és a BME VIK lenne a kiszemelt. De nem tudom ha elvégeztem a szakot akkor milyen feladatokat lát el egy villamosmérnök?

2021. ápr. 4. 22:39
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
nem tudok komplex választ adni, mert fogalmam sincs róla. nyílván ezernyi dolgot csinálhat. unokatestvérem pályakezdőként a boschnál dolgozik, gépjárművekbe tervez chipeket. apám a harmadik világban villamos hálózatokat és szélerőműveket tervez és felügyeli a telepítést.
2021. ápr. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Villamosmérnökként elég sok lehetőség van, autóipar, programozás.

Eleve nagyon sok szakirány van, lehetsz hálózattervező, motor/generátortervező, áramkörtervező, programozó, gyártásban dolgozó mernök, telekommunikáció, stb... gyakorlatilag vegtelen lehetőség alkalmazottként is, elég nagy a kereslet, és jó a fizetés is.

Én nem bántam meg hogy BME-VIK-re mentem.

2021. ápr. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én villamosmérnökként végeztem, BME-n, beágyazott információs rendszerek ágazaton, jelenleg egy autóipari cégnél vagyok szoftvermérnök. A feladatom szoftverkomponensek update-elése, tesztelése, visszaküldött elromlott hardverek debuggolása, vagyis visszafejteni miért nem működik már rendesen. Illetve az ezekhez tartozó dokumentációk írása/update-elése.
2021. ápr. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Ahogy az előzőek leírták, nagyon sok a lehetőség.


Itt megnézheted, milyen kulcsszavak tartoztak a VIK szakdolgozataihoz és diplomaterveihez az elmúlt félévekben (ezek között nem csak a villamosmérnök, hanem a mérnökinformatikus és egészségügyi mérnök diplomatervek kulcsszavai is szerepelnek):


[link]


Ha a villamosmérnöki szakdolgozatok és diplomatervek témáira vagy kíváncsi, ezt a listát érdemes átlapoznod:


[link]

2021. ápr. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%

Elég sokoldalú szakma.


Nálunk a Kandón 4 fő csapás van, amerre elindulhatsz:


Van két automatizálással kapcsolatos szakirány. Az automatizálás azt jelenti, hogy például gyárakban tervezel, tartasz karban gyártósorokat, beágyazott rendszereket, de pl. erőműveket is kell vezérelni.


Az erősáramon főleg energetikai rendszerek működését oktatják, villamosenergia elosztást, stb.


Mikroelektronikán szenzorokról, világítástechnikáról lehet tanulni, és sokkal több elektronikát tanulnak, mint a többi szakirányon.


Híradástechnikán főleg a vezetékes, vezetéknélküli hálózatok, számítógépes hálózatok, jelanalízis stb. van terítéken. A híradósokat egyébként nagyon keresik.


Sok céggel van együttműködésük, és pár laboratóriumi eszközt már finanszíroztak külsős cégek.

2021. ápr. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Esetleg van olyan szak ahol villamos gépekkel foglalkoznak tehát mondjuk villanymotor vagy generátor vagy ilyesmi dolgokat tanítanak. Meg lenne egy olyan kérdésem , hogy azt hallottam, hogy ma már tanítják programozni a villamos mérnököket, ez milyen szinten van benne a képzésbe és milyen nyelveket ?
2021. ápr. 10. 09:48
 7/9 anonim ***** válasza:
87%

#6: Persze van villamos gépes szakirány.

Már 20 éve is tanították a programozást.

Tőled is függ mennyire akarsz ebbe az irányba menni, a C/C++ az alap villamosmérnökként.

Igazából ha azt elsajátítod, utána bármilyen programnyelvre már könnyű lesz "átállni".

Pl villamos gépes szakirányon nem olyan hangsúlyos a programozás, mint egy beágyazott rendszerek szakirányon.

2021. ápr. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha villamos gépek érdekelnek, érdemes megnézni az energetikai mérnökök programját. Ez egy gépészkaron oktatott szak, ebből is következik, hogy sokkal jobb rálátásuk lesz a mechanikai rendszerekre. Természetesen elektrotechnikát, hajtásokat, vezérléseket ők is tanulnak. Itt is van programozás, de jóval kevesebb.

Volt egy tankörtársam VIK-en, aki ilyesmivel akart foglalkozni, sokat szenvedett villamosmérnökin olyan tárgyakkal (programozás, digitális technika, informatika), amik nekem fontosak voltak, de neki a munkája során nem jöttek elő. Viszont kimaradtak neki a gépészes tárgyak (rezgéstan, műszaki rajz, stb), amik hasznosabbak lettek volna a munkájához.

Még annyit, hogy villamosmérnökin nekünk C, C++, assembly, Matlab, SQL, php/html programozás volt.

2021. ápr. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk (egy nagyon nagy multi stratégiai osztálya) a villamosmérnökök ugyanazt csinálják, mint a gazdasági szakosok, csak értenek is a témához. Befektetéseket elemeznek, műszaki stratégiát gyártanak stb. Ez is egy távlati lehetőség pár év tervezőmunka után. Nagyon értékes diploma, sokmindent lehet vele csinálni.
2021. máj. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!