Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért hiszi mindenki azt,...

Miért hiszi mindenki azt, hogy a villamosmérnök villamosokkal foglalkozik? Ez hihetetlen.

Figyelt kérdés

2017. jún. 9. 16:39
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Szia!

Valójában az a hihetetlen hogy véleményed szerint azt "hiszik" hogy a villamosmérnök villamosokkal foglalkozik...:)

2017. jún. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
"Mindenki"? Csak a te ismerősi köröd. Amin érdemes elgondolkodni.
2017. jún. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igazából a budapestiek kérdezték, amikor ott tanultam, de már nem tanulok ott.
2017. jún. 9. 17:04
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem csak látták Bödőcsöt a showderklubban, és humorizálni akartak.
2017. jún. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Minden területen vannak ilyen abszurd kerdesek, kerdezo, ne aggodj :D. En pl. törökül tanulok, es a "Es mar irni meg olvasni is tudsz?" kerdesektol a falnak tudnek menni. Eleinte vicces volt, de ma mar inkabb faraszto felvilagositani mindenkit, hogy ok is tudnak torokul irni, ugyanis kozel 100 eve mar, hogy a nekunk normal abecet hasznaljak. A villamos meg a villamosmernok kb. ugyanez :D.
2017. jún. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
28%
Jó, és aki villamosokat tervez, hogyan hívják? Nem villamosmérnöknek? :D
2017. jún. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A villanyszerelő meg a lámpát szereli?
2017. jún. 9. 20:48
 8/10 anonim ***** válasza:
67%

Szia #6!

Nem,Őt tervező mérnöknek hívják...:)

2017. jún. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
93%

Régen volt a BME-s újságban.


„Mit csinál a villamosmérnök?”


„Villamost.” -- egy óvodás válasza.

„Óvodást.” -- egy villamosmérnök-hallgató válasza.


:D

2017. jún. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem azért mondom, de erre te is rájöhettél volna, hogy a villamos egy közismert és a közbeszédben gyakran használt szó, ami a jármű jelentést illeti, ehhez képest az ipart/szakmát leszámítva az elektro/mos szavakat használja mindenki, a klasszikus villamos (mn) értelemben. Ez a legtermészetesebb, hogyha valaki ezt először hallja, akkor joggal hiheti ezt, amikor először hallottam anno 7 évesen én se gondoltam másra. Egyébként meg célszerű lenne átnevezni elektromérnöknek, a mai terminológia és a marketing is ezt sugallja... Engem is idegesít amikor az egyetemen a villamos szót használják, az elektromos helyett (villamos tér, villamos gép, villamos szilárdság, stb.).
2017. jún. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!