Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Valaki, aki beágyazott rendsze...

Valaki, aki beágyazott rendszerekkel foglalkozik tudna mesélni a munkájáról?

Figyelt kérdés

Melyik cég? Miket/milyen tudást várnak el (milyen uC-k ismeretét, protokollokat, programokat)? Pályakezdők mit csinálnak? Mennyi a fizetés?

Minden érdekel. Kérlek, csak konkrét tapasztalatokat, élményeket írjatok!



2019. jan. 17. 10:24
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
Visszatalalos. Engem is erdekel.
2019. jan. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Szirty ***** válasza:
48%

Úgy látom "távolról" közelíted a kérdést.

-uC ismeret

-beágyazott rendszer

-C nyelv

-PLC

-Arduino

-FPGA programozás


...területeket egyszerre érintő munkakör nem tudom hogy sok van-e.

2019. jan. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Minden témakör érdekel.
2019. jan. 18. 21:33
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hello! Németországban dolgozok Stuttgart mellett egy kis 100 fős cégnél hardver és szoftvertervező mérnökként, fő profilunk az ipari automatizálás. 6 éve pályakezdőként jöttem ide, hogy milyen tudást várnak el? Digitális és analóg áramkörök kapcsolásainak tervezése, PCB tervezés, a legtöbb termékünkbe az STM32 család valamelyik kontrollerét tesszük, ezt tudni kell programozni, RTOS használata. Újabban a Linux világ kezd beszivárogni erre a területre, a Raspberryben lévő CPU-hoz hasonló beágyazott processzorok ismerete nagyon hasznos tudás.


Sokmindent én is menet közben tanultam meg, volt amit önállóan intuitív módon, kell is, a BME-n mikor én tanultam inkább elméletorientált volt az oktatás.

Fizetésről csak annyit tudok írni, hogy én kezdőként évi bruttó 40ezer eurót kaptam, ami indulásnak tökéletes volt. Otthon a kezdők a havi bruttó 300-500ezer Ft-os sávban mozognak, de viszonylag gyorsan lehet felfelé lépni, ahogy nő az ember tudása és tapasztalata. Remélem segítettem.

2019. jan. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Előző, most 6 év tapasztalattal mennyit keresel ha szabad tudni? MIlyen bér érhető el ebben a szakmában a német munkaerő piacon?
2019. jan. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a szakmában 6-10 év tapasztalattal, cégtől függően olyan évi bruttó 60-80ezer euró kereshető átlagosan.
2019. jan. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Van esetleg vmi tanácsod, hogy tanulhatnék egy kicsit bele ebbe Linux, RTOS világba? Illetve érdekelne még, hogy hogy megy a gyakorlatban egy STM32-re fejlesztés. Ilyen Arduino jellegű kiteket kell elképzelni?
2019. febr. 13. 19:17
 8/8 anonim ***** válasza:
58%

Elsősorban tudni kell C nyelven programozni, manapság az az alapja a mikrokontroller programozásnak. Rengeteg angol nyelvű irodalom van az interneten tutorialok stb. A gyakorlatban sokszor tényleg Eval-Boardokra fejlesztünk (STM32Discovery, STM32Nucleo), mivel a a célhardver legyártásara néha 6-8 hetet kell várni, addig nem állhat meg a szoftverfejlesztés.

Egy NUCLEO-F103RB fejlesztőkit például kezdésnek tökéletes, igaz hogy az F103-mas kontroller már 10 éves de a legtöbb példát ehhez lehet találni és nagyon sokminden a mai napig megvalósítható vele.

2019. febr. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!