Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem tanítanak az iskolák...

Miért nem tanítanak az iskolákban a szüfrazsett mozgalmakról?

Figyelt kérdés
A mai társadalmunkat nagyon meghatározták ezek a mozgalmak, amelyek a nők egyenjogúsításáról szólnak, mégsem lehet hallani semmit az iskolákban róluk, holott szerintem fontos lenne. Mi a véleményetek?

2021. ápr. 6. 17:46
 1/3 anonim válasza:
59%
Egyetértek vele hogy kéne tanítani, hisz ezek a mozgalmak a történelem legfontosabb eseményei közé tartoznak, úgy tudom Amerikában tanítják, viszont itt Magyarországon mint tudjuk, nem az oktatásról minőségéről vagyunk híresek.
2021. ápr. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én 20 éve érettségiztem, de tanultunk a szüfrazsett-mozgalmakról, még ha csak érintőlegesen is.
2021. ápr. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
55%

Én 6 éve érettségiztem, de még mi is tanultunk róluk. A női emancipáció, és a hagyományos nemi szerepek megváltozása is konkrétan a kerettanterv része. Emlékeim szerint a Száray-féle tankönyvben szó volt róla, de nem tudom azóta miből tanulnak a diákok. Az más kérdés, hogy a túlzsúfolt tanterv végett aztán nem mindenre jut ténylegesen idő. Az sem segít, hogy emiatt a társadalomismeret órákat legtöbb helyen lecsípik a történelemórák javára. Ezt azért a jobb helyeken említeni szokták, nagyon részletekbe menően nyilván nincs idő róla tanulni, mint ahogy sok más dologról sincs ami fontos lenne. A középiskolai történelemoktatás célja itthon az, hogy kapjál egy széleskörű áttekintést a történelemről. Ha nagyon széleskörű, akkor kevésbé van tere annak hogy elmélyült is legyen, legfeljebb a hangsúlyokon lehetne módosítani, talán érdemes is lenne. Ugyanakkor így is rendszeresen éri az a kritika a történelemoktatást, hogy túl nagy az anyag a másik oldalon pedig még ezt és azt is hiányolják belőle.

Amúgy szerintem senki sem lenne okosabb attól, hogy még ezekkel a mozgalmakkal kapcsolatban is megtanul 15 nevet és 28 évszámot, bőven elég lenne kicsit kontextusba helyezni ami a tantervi anyag része, jobban rávilágítani az emancipációs törekvések hogyan függenek össze az ipari forradalommal, a polgári átalakulással, egyes eszmeáramlatokkal, mert középiskolában az a benyomása az embernek hogy ezek a mozgalmak minden előzmény nélkül kimásztak az éterből.

2021. ápr. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!