Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt kémia érettségit szeretn...

Emelt kémia érettségit szeretnék csinálni miből tanuljak? Fogorvosira szeretnék bejutni, most választottam faktot, biosz kémiát.

Figyelt kérdés
Sokan mondják hogy a kémia fakt tanár akit kaptam gyakorlatilag haszontalan mert nem tanít semmit, és nagyon beparáztam, ezért jöttem ide hogy akkor egyedül felkészülnék. A helyzet az őszinte leszek az utóbbi 2 évben semmit nem tanított kémiából, így nekem ez kimaradt. Igen tudom én hibám melette kellett volna tanulnom magamtól. Magántanárt nem hinném hogy tudunk finanszírozni, ezért inkább könyvekből kéne tanulnom. A 7-8. as anyagnak 70%ra emlékszem, szükség lesz rá? Sikerülhet 2 év alatt ezt a lemaradást helyre hozni, szorgalmam megvan de nem tudom megéri-e. Köszönöm a segítséget ! :)

2021. ápr. 6. 20:30
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
Internet... Vannak emelt érettségik fent.
2021. ápr. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Szia! Őszinte leszek én egy középerős tanárt kaptam, próbáltam minél többet tanulni, de a számolások logikáját, a nehezebb részek megértését csak egy tanítani tudó tanárral tudod megérteni. Én 2 évet jártam a gyenge faktra mellette tanultam és nem kertelek 49%lett az írásbelim. Idén jártam rendes tanárhoz, emellett otthon rengeteget gyakorlok és most a próbáim 80% körüliek. Személyes tapasztalataim alapján a kémia nem sajátítható el hiányok nélkül ebben az életkorban nem is beszélve róla, hogy mellette a többi érettségi tárgyra is koncentrálnod kell.
2021. ápr. 7. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a könyvek: Mozaik 11-12, Villányi könyv erek elméletre, Ötösöm lesz kémiából számolásra és korábbi érettségi feladatsorok
2021. ápr. 7. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, és azt is hogy őszinte voltál!
2021. ápr. 7. 11:26
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen, ha lenne még kérdésed írj nyugodtan!
2021. ápr. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hármassal egyetértek, hozzátéve hogy ezeket oda-vissza fejből kell vágni emelt szintűre, és a számításokat rengeteget gyakorolni.
2021. ápr. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
88%
Aki túl van már az érettségin és egyetemre is járt már az elmondhatja neked, hogyha a két év alatt önállóan képtelen vagy felkészülni az érettségire, akkor úgy sincs semmi esélyed az egyetemen. A középiskolai tananyag meg egy emelt érettségi molyfing az egyetemhez képest, szeptembertől decemberig egy tárgyból annyit kellene majd felszívni, mint a komplett érettségi és egyetemen senki se fog tutujgatni, rád lesz bízva, hogy tanulj és készülj. Igen, legnagyobb részben önállóan. Az érettségi csak a középiskolából világ csodája, ha nem vagy egy idióta beszerzed a megfelelő anyagot a felkészüléshez, akkor meg tudod csinálni, csak foglalkozni kell vele rendesen és rendszeresen. Ehhez amúgy se árt hozzászokni, mert egyetemen nem élsz meg abból, hogy tézé meg doga előtt benyalod gyorsan, amit kell utána meg el is felejted egy hét alatt. Ha meg valamit végképp nem értesz egyedül, akkor kérdezd meg a tanárt. Nyilván tudja, különben nem lenne tanár. Attól, hogy egy osztályt nem tud tanítani neked el tudhatja magyarázni, főleg ha kérdezel. Sokszor a nem tanít semmit tanár se feltétlen az adott tanár hibája, a hazai iskolákban a gyerekek arra vannak kondicionálva, hogy túléljék az órát, ha valami nem érthető, akkor meg mindenki lapít, mint szar a fűben, nehogy még a végén jobban bele kelljen menni meg amúgy se fontosak ezek a tárgyak a többségnek. Ma meg nem merünk létezni ugye, mert kinek nincs csodás emléke kis iskolás kora óta arról, hogy lealázza a tanár azt, aki “hülyeséget” kérdez, meg a többi gyerek is utálja azt, aki kérdez, mert még a vége valami olyan lesz, ami mindenkire hat (elhúzódik az óra stb.) A tanár is ráun egy idő után arra, hogy szarnak ezek bele, úgy se érdekli egyiket se, mindegy is. Szóval korántsem biztos, hogy a szar tanároddal nem tudsz semmire se menni, ha megpróbálsz kérdezni tőle. Akár órán kívül.
2021. máj. 6. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!