Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen az élet a Szegedi...

Milyen az élet a Szegedi Tudományegyetem kollégiumaiban?

Figyelt kérdés

Nehéz a kollégiumokba bekerülni?

Kb mennyibe kerül egy hónapba a megélhetés?

Mennyire szokott hangzavar lenni?

Van olyan hely, ahol csendben lehet tanulni?

Mi alapján osztják be a szobatársakat és hányan vannak egy szobában?

Mik találhatóak egy szobában?

Van lehetőség a kollégiumba valahol főzni?

Milyen a közlekedés a városban?

A többség bennt szokott maradni hétvégékre is?

Melyik a legjobb kollégium?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. ápr. 13. 08:48
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Hello!


A kolidíj, ha államis vagy, akkor 9320 Ft/hó, kivéve, ha az Öthalmiba jelentkezel, az párszáz FT-tal drágább.


Nehéz válaszolni a kérdéseidre, mert nem elég konkrétak, de azért megpróbálom leírni, hogy mit lenne jó tudni, hogy megfelelő választ kapj:

😀


Nehéz a kollégiumokba bekerülni?


Attól függ. Ki kell tölteni egy szociális helyzetfelmérőt és az arra kapott pontok alapján dől el. Ezzel a felmérővel jelentkezel koliba, bérletpályázatot és a szoctámot (szociális támogatást) is ezzel pályázod meg.


Ha eléred a szükséges pontot (kb mint felvinél, sorba rakják a jelentkezőket és, ha betelik a hely, akkor nem kerülsz be.), akik régebb óta ottvannak, nekik könnyebb bekerülni, de elsősök közül sincs, nagyon olyn, aki nem kerülne be. Tudsz a jelentkezédnél várólistára is jelentkezni, sőt, ha nem is kerülnél be, akkor is odatesznek és ha valaki visszamondja a kolit, még bekerülhetsz.


A teljesség igénye nélkül megpróbélom leírni a legfontosabb tudnivalókat, van 5 nagy karközi koli (ide bármelyik karról be lehet kerülni, de az orvosisoknak, gyógyszerészeknek, mérnökiseknek, fogorvosisoknak, pedagógusképzőknek saját kari kolijuk is van. - de a kulcsszóból gondolom, hogy téged a TTIK érdekel, aminek nincs külön kolija, csak a karközi kolik.)

Na most van 2 szakkoli (ide nehezebb bekerülni, mert itt nagyon számít a tanulmányi eredmény is, ide kell motivációs levél is, folyamatosan figyelik a tanulmányi erdményeidet és itt külön órák/előadások is vannak, amiket teljesíteni kell minden félévben (te választod ki, hogy mire jársz, mi érdekel).


Kb mennyibe kerül egy hónapba a megélhetés?


Ez ugyan nem teljesen kolival kapcsolatos kérdés, de attól függ, hogy mennyiszer főzöl magadnak, vagy eljársz kajáldákba, mennyit utazol vonattal/busszal haza (milyen messze laksz).


A bérlet az havi 4000 Ft, de mint fentebb írtam, ha rászorulsz, akkor megkapod a féléves bérletet ingyen (ez 20.000 Ft értékű), akkor a koli az 9320 Ft, a kaja az mondjuk napi egy 1000-1500 = 30-45.000, ez így összesen már majdnem 60.000 és akkor, ha jársz bulizni, sportolni, szakkörre, bármire az nyilván plusz pénz.


Mennyire szokott hangzavar lenni?


Melyik koliban, általában annyit lehet elmondani, hogy a kolikban szokott lenni tanuló szoba, ahol hatalmas csönd van a legnagyobb hangzavar ellenére is, plusz szerintem mindben van egy kolis könyvtár is, oda is be tudsz ülni tanulni, ha szeretnél. Vagy ott a TIK könyvtára is (azt hiszem az békeidőben 22:00-ig nyitva van), meg a megyei könyvtár, a Somogyi Könyvtár, az Aradi vértanúk terénél, oda is be tudsz ülni.


Van olyan hely, ahol csendben lehet tanulni?


Igen.


Mi alapján osztják be a szobatársakat és hányan vannak egy szobában?


Lehet kérni a jelentkezésnél, ha nem kéred, akkor random.


Mik találhatóak egy szobában?


Ez is kolifüggő, de a nálunk lévő helyzetet tudom élegjobban leírni, mivel ott laktam. Vannak ágyak, van egy beépített szekrény, mindenkinek íróasztal, székkel, polc, mosdó (csap), kuka, lavor, szárító, seprű + lapát, falitábla (parafa), párna, takaró (tudsz kérni a kolitól huzatot rá, meg lepedőt - de ebből szerintem jobb a saját - tudsz kérni asztali lámpát is, de nálunk mindenki ágya fölött volt egy olvasólámpa).


Van lehetőség a kollégiumba valahol főzni?


A kolikban van konyha. Nálunk tűzhely, sütő, kenyérpirító, szendvicssütő, hűtő, fagyaszót, vízforraló is van, ja és mikrosütő is.


Milyen a közlekedés a városban?


Jó, szerintem, gyorsan be lehet jutni a belvárosba, az egyetemi épületekhez mennek a legsűrűbben járó járatok. Modernek, tiszták a buszok, villamosok (legalábbis, amiket én láttam, amiken utaztam, azok voltak). A villamoson tudsz automatából jegyet venni (bankkártyával, na én erre úgy rácsdálkoztam, mert ilyen még Pesten sincs). Jó tanács, töltsd le a Szegedi mnetrend appot, sokszor jól jön, egyébként nem nagyon szoktak késni a járatok, ami bosszantóbb, hogy hamarabb jön 1-2 perccel, emiatt könnyű lekésni.


A többség bennt szokott maradni hétvégékre is?


Aha, ilyenkor (vírus előtt), voltak kisebb bulik, vagy elmentük a városban valahova, vagy találtunk ki valami programot, vagy együtt tanultunk.


Melyik a legjobb kollégium?


Miben jobb? Felszereltség? Közösség? Tanulási lehetőségek?


Remélem tudtam valamit segíteni, ha bármi kérdésed van még, akkor nyugodtan írhatsz privátot is, szívesene segítek. 😀😄

2021. ápr. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi alapján osztják be a szobatársakat és hányan vannak egy szobában?


*itt kimaradt, hogy 3-4 ember van egy szobában, de ez is kolifüggő.

2021. ápr. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
1-es válaszoló te melyik koliban voltál? Jövőre készülök én is Szegedre karközi koliba és hogy tudják mérlegelni.😇
2021. ápr. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én Károlyis voltam, de nagyjából az összes hasonló felszereltségű, eleinte én is tartottam tőle, de egyáltalán nem vészes. 😇
2021. ápr. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Rendben, köszönöm!😇
2021. ápr. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak a Károlyi :D A kopaj mindent megér
2021. máj. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
#6 😍🍻
2021. máj. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!