Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Közép törire 2-3 napja kezdtem...

Közép törire 2-3 napja kezdtem készülni. Föl tudok még készülni sikeresen?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 13. 22:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát bele kell húznod. Nézd át a követelményt és csinálj sok feladatsort.
2021. ápr. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%
Folosleges keszulni az irasbelire kb
2021. ápr. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, csak ne görcsölj nagyon rá, mert pánikkal nem jutsz semmire.
2021. ápr. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Jó neked, én még most se kezdtem bele.


Bár azt mondtad "sikeresen"

Ha jól tudom 25%-tól sikeres, arra tanulás nélkül is fel lehet.

2021. ápr. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ötöst szeretnék írni :)

Eddig egyet irtam, az lett 60% korul.

2021. ápr. 13. 23:16
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#5 Én is ennyit írtam kb, ezért is vagyok úgy vele, hogy majd a legvégén a fontosabb témákat elolvasom. Én könnyen felejtek így nem éri meg nagyon hamar kezdenem.

Egyébként valamelyik nap csináltam egy statisztikát az állandó feladattípusokból, hátha valakinek jól jön, úgyhogy leírom.


Ami szinte minden egyes feladatban előjön:

ókori róma, reformáció (katolikus megújulás), Mai Magyarország és az (Európai unió), Dualizmus kora

Ezek szinte 100%-ban jelen vannak a középszintű érettségiken.


Utána még ami nagyon fontos:

1848-49 forradalom, Magyarország a két világháború között, első és második ipari forradalom, első és második világháború.

Ezek olyan 70-80%-ban vannak jelen.


Illetve ezekhez csapjuk még hozzá A középkori kereskedelmet és gazdaságot, a Nagy Magyarország népesség elolszlását, Rákosi-korszakot, ókori vallásokat, az ENSZ-t, a XVIII. századi Magyarországot és Hunyadi Mátyást.



Ha ezeket a témákat benyaljátok nem érhet nagy baj.

2021. ápr. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A szóbeli témákat is érdemes azért átnézni az esszékhez. Főleg a magyar töriseket.
2021. ápr. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én érettségi előtti 1 nappal néztem egy töri feladat sort. Lehidaltam. Nem sok tudásom volt, 3-as lett.
2021. ápr. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

En is mostanában kezdtem el komolyabban törizni, eddig csak itt-ott tanultam meg az anyagot, tehat van ami full homály

6os, nagyon köszi amiket leirtal, en mar egy listát irok arrol ki mit mond, hogy szerintuk mi varhato az idei esszétémáknál xd

Amúgy ki hogy készül rá? Vagy kinek mi válik be a tanulas soran? Nekem csak rávenni magam a nagyon nehéz

Amugy ciki, hogy mindjárt erettsegi de az en osztalyom még csak 56nal tart, vagy vannak mások is akik még nem fejezték be az anyagot?

18/l

2021. ápr. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hello mindenkinek!


Én is parázok az érettségitől, nagyon! :D Mi már végéztünk a töri anyaggal, ebben a hónapban csak gyakorlással foglalkozunk a tanárral együtt, régi feladatsorokat nézünk, közösen megoldjuk őket, illetve a térkép használatát is vesszük. Mennyi minden benne van, és ha esetleg valamit nem tudnál, mennyi minden van a segítségedre.


Mindenkinek szorítok, nagyon sok erőt kívánok! Lapozgassátok a töri atlaszt, oldjatok meg minél több feladatot! Én nekiálltam a szóbeli tételeknek is, azok is sokat tudnak elvileg segíteni.

2021. ápr. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!