Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tehetek a folyamatos...

Mit tehetek a folyamatos stresszzabálás ellen?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, harmadéves az orvosi egyetemen. Alapjáraton is stresszre hajlamos embernek tartom magam, az egyetem még egy adag lapáttal rádob erre. Azt érzem, hogy egyedül a kaja és az evés tud komfortérzetet adni senki és semmi más. Voltam pszichológusnál is, aki egyáltalán nem vette komolyan ezt a problémát, konkrétan kinevetett. Próbáltam meditálni, sportolni, elvonni a figyelmemet más dolgok irányába, de, ameddig nem eszek, addig ideges vagyok. Úgy érzem ez az egész kezdi megkeseríteni az egész életemet és tudom, hogyha ez így fog menni az egészségem is rámegy. Mit tanácsoltok? Valakinek van valami tippje?
2021. ápr. 16. 17:12
 1/3 A kérdező kommentje:
Rossz kategória bocsánat. :(
2021. ápr. 16. 17:13
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg másik pszichológus? Főleg hogy az egyetemnek is van, megér mégegy próbát.

Én rágóztam + iszok az kicsit eltereli a figyelmem és még meg is telek.

Utána pedig egyszer elkezdtem elhatározni, hogy pl akkor ehetek ha végignéztem az anatot, mindegy mennyire vagyok “éhes” vagy sem. Ez kicsit segített és azóta max a kulacsommal tanulok.

Szőlőcukrokat nem ajánlom, mert hamar elfogy és mint gondolom te is tudod, írtósok kalória van benne😅

2021. ápr. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért stresszelsz, mert azonosítod magad az érzelmeiddel és a gondolataiddal!


Meg kell tanulnod leválni róluk!


Nem szét elemezni kell az érzelmeket, gondolatokat, helyzeteket, ahogy a pszichológia teszi, hanem meg kell tanulnod leválni róluk!


De ehhez is kell egyfajta szellemi érettség!

2021. ápr. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!