Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miket kell megtanulnom gépészm...

Miket kell megtanulnom gépészmérnök BSc kezdéshez fizikából ?

Figyelt kérdés
Hello! Jövőre szeretném elkezdeni OE-BGK-n a gépészmérnök BSc-t. Már rég tanultam fizikát és azt is csak középszinten. Újraérettségizni emelt szinten matematikából fogok. Van egy nagyon jó (98%) infó közepem, ezért nem érettségizek fizikából, azonban mindenképpen szeretném magam felkészíteni a kezdésre. Tehát melyek azok a témakörök, amelyeket mindenképpen meg kell hogy tanuljak? Mechanika és elektromosságtan? Azon belül mindent ami a középiskola emelt anyaga ? Vagy esetleg még mást is? Illetve a Hudson-Nelson: Útban a modern fizikához jó lesz? (Online fent van az egész) vagy keressek más forrást? Ha igen, akkor mit ajánlotok ? Előre is köszönöm! :)

2021. ápr. 17. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én BMEn vagyok, nem tudom miben más a kettő, hogy mennyire hasznos ez. Első félévben nekik csak mechanika és elektromosság volt, semmi más. És volt ilyen felzárkóztató fizika is. Ami szinkronban volt a rendes fizikával. Amiről szó volt, most nézem így a témaköröket:

-hajítások

-körmozgás, meg nyilván az egyenes is

-newton törvényei, mozgásegyenlet

-impulzus, impulzustétel

-forgatónyomaték

-impulzus momentum, centrális erőtér, tehetetlenségi nyomaték

-rugó

-munka, munkatétel, kinetikus energia, teljesítmény, potenciális energia.

-konzervatív erőtér, mechanikai energia megmaradás

-harmonikus rezgő mozgás, fonálinga

-hullámmozgás

-síkhullám, hullámok visszaverődése, interferencia, álló hullám

-kepler, meg gravitáció

-coulomb erő, elektromos erőtér, erővonalak, elektromos dipól

-elektromos fluxus, gauss tv

-elektromos potenciál, homogén elektromos tér

-ekvipotenciális felületek, csúcshatás

-kondenzátor, kondenzátor kapacitása (sík, henger, gömb), dielektrikumok, dielektromos állandó, kondenzátor energiája, elektromos erőtér energiája

-elektromos áram/ellenállás, Ohm tv, joule tv, áramsűrűség, differenciális Ohm tv

-egyenáramú körök, csomóponti és hurok tv

-mágneses erőtér, mozgó részecskék mágneses erőtérben, Lorentz erő, mágneses térben áram járta vezető, mágneses dipól, mágneses dipól pot energiája

-bio-savart tv, körhurkok közepén kialakuló tér, ampere tv, végtelen egyenes vezető, tekercs, toroid

-faraday tv, indukált feszültség, mozgási indukció, lenz tv, örvényhullámok, önindukció

-anyag mágneses tulajdonságai, para-,dia-,ferromágnesesség, szusuceptibilitás, hiszterézis

-elektromágneses hullámok, eétolási áram, hullámegyenlet, terjedési sebesség, poynting vektor, intenzitás, energiasűrűség, Maxwell egyenletek

-Elektromágneses hullámok interferenciája

-soros RLC kör, impedancia, fázis viszonyok.


Ezekről volt szó kb, ha valamit kétszer írtam bocsi, meg lehet ki is maradt, de kb ez. Nem tudom menn,IT segít.

2021. ápr. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ÓE-t nem ismerem, de a Hudson-Nelson alapvetően jó irány. Én inkább azt mondanám, legyen egy biztos (de tényleg biztos, készségszintű!) középszintű fizika tudásod. Ami azon felül kell, azt megtanítják.
2021. ápr. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Oké, akkor ezek irányába fogok nézelődni, köszönöm válaszaitokat. :)
2021. ápr. 18. 00:05
 4/6 anonim ***** válasza:
93%
Nulla fizika tudás kell, mindent az alapoktól mondanak el.
2021. ápr. 18. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4-et csak megerősíteni tudom.


Bár a Kandóra járok, nálunk konkrétan felzárkóztató kurzusokat is tartottak középiskolás fizikából.


A helyedben azért átnézném a matekot és a fizikát a nyáron, csak hogy képben legyél.

2021. ápr. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves 5-ös,jövőre, 2022 tavaszán fogok újraérettségizni és őszén kezdeni (nagyon remélem), de köszönöm válaszod, ment a zöld! :)
2021. ápr. 19. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!