Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Idén mennyi lesz körülbelül a...

Idén mennyi lesz körülbelül a ponthatár bme gépészmérnökin? 2020-ban 330 volt a ponthatár, az azélőtti időszakokban viszonyt 360-370. Fog növekedni, vagy ugyanannyi marad, vagy csak 2-3 ponttal fog növekedni, vagy csökkenni

Figyelt kérdés
13.-os vagyok szakgimnáziumban, és idén fogok jelentkezni a Budapesti Műszaki Egyetemre Gépészmérnöknek. Magyar, töri 5-ös, Matek, angol + fizika, ami ugye választott természettudományos tantárgy, négyes. Emelt szintű érettségim van Gépészeti ismeretekből, ami 95 %-os lett. Ja és ugye még az emelt szintű érettségi amiért aszem 50 pont jár, meg hát a szakma, amiért hogy bevalljam az őszintét, nem tudom adnak e még érte plusz pontot. Tehát van esélyem, hogy felvesznek. Egy gond van, még nincs nyelvvizsgám, azt majd egyetem alatt szeretném letenni, mielőtt nem jelentkezek MSC-re

2021. febr. 5. 19:31
 1/6 A kérdező kommentje:
Helyesirási hibákért elnézést kérek...
2021. febr. 5. 19:32
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
De jelenleg kötelező a nyelvvizsga bsc-re, nem?
2021. febr. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem kötelező a nyelvvizsga a felvételihez. Még.
2021. febr. 5. 20:13
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, egyelőre nem kötelező. [link]

A ponthatárokat nem tudjuk előre megmondani. Mivel a tárgylistában van egy Gépészet ismeretek (i nélkül) tárgy, ezért ez a 95%-os emelt nagyon jól jön. Ha egy 60%-os közép matekot írsz, akkor már lesz 360 pontod. 75%-kal már 390 pont. 90%-kal már 410. Ezek a matek+gépész pontszámok duplázásával és az emelt érettségiért járó 50 pluszponttal jönnek ki. Ha a matekra begyakorlod az összes feladattípust és témakört, és jó próbaérettségiket írsz, akkor a többi tárgyból elég a kettes is, simán felvesznek.

2021. febr. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nos, matekom 82 %-os lett, angol 69 %, magyar 91 %, töri 97 %
2021. febr. 5. 20:22
 6/6 anonim ***** válasza:

Ilyen eredményekkel ha jól számolom benn leszel, 82%-os matek és 95% szakmai duplázásával és az emeltért kapott +50-nel eleve van 404 pontotod, az elég. (Hagyományos pontszámítással lusta voltam számolgatni, de így mindegy is). Jelentősen növekedni nem valószínű, hogy fog a ponthatár, mióta én bekerültem 2015-ben, azóta konstans csökken. Azt tippelném, hogy 330-360 között lesz idén is.

A nyelvre viszont rá kellene feküdnöd szeptemberig, mert a gépész BSc nem annyira hátradőlős, és diplomát nem adnak ki nyelvvzizsga nélkül alapesetben (a tavaszi akció tudtommal nem folytatólagos dolog).

Üdv, egy gépész kolléga.

2021. febr. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!