Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mire érdemes specializálódni...

Mire érdemes specializálódni gépészmérnökön belül? (Részletek alább)

Figyelt kérdés
Jön a szakosodás a SZIÉ-n (most már MATE) gépészmérnökin. Mérnökinformatika CAD-CAM, Energetika, Épületgépész, Gépgyártó, Gépjárműtechnika, Katonai műszaki, Termelés- és minőségirányítás szakirányok vannak. Melyiket éri meg igazán? (Most nem tudom azt a választ elfogadni, hogy "amelyik tetszik", mert egyrészt a jelenlegi tárgyak között sincs olyan, ami jobban érdekelne a másiknál, így nincs, ami egyik vagy másik szakirány felé vinne el, mindegyik egyformán érdekel; másrészt, nem is mutatták be igazán az egyes szakirányokat.) Egy fél információt osztottak meg egyetemen belül, hogy épületgépésznek érdemes menni, mert kezdőként is "veszett sokat" ajánlanak, annyira hiány van belőle. Ez mennyire igaz?

2021. febr. 22. 15:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
36%

Épületgépész vagy CAD-CAM vagy gépgyártó.


Ha jármű gyártás területén szeretnél dolgozni, akkor gépjárműtechnika.


Katonai műszaki nagyon speciális.


Igazából, amelyik tényleg érdekel.


Ezek nagyon különböző szakirányok.

Látszik, hogy nagyon nem vagy képbe a dolgokkal.

Nem fognak mindent a szádba rágni. Neked kell utána nézni.

2021. febr. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Vodafonelive ***** válasza:

Egy dolgot fogadj meg, mint ott végzett.Volt munkatársam aki ott azért nem ment épületgépészre, mert a tanárok azt mondták, hogy "ne válasszák ezt a szakirányt".

Létesítménymérnök MSc-t csináltam épületgépész szakirányon és volt egy szaktársam aki előtte is ott csinálta a BSc-t épületgépész szakirányon (kb. az egyetlen évfolyam voltak). Azt mondta, nagy-nagyon megbánta, hogy nem Debrecenben vagy Pécsett tanulta! A tanárokról nem szeretnék nyilatkozni, mert elvégre ott tanulsz, látod kik tanítanak, remélem hasonló véleményed van neked is, mint nekem.

Aki azt az energiaellátás az iparban vagy milyen tantárgyat oktatja tanár (direkt nem írom le a nevét), nos kedves kérdező, egyik tárgyunknál MSc-n kérte, hogy alkalmazzuk a hal diagramot számolásnál. Én meg amikor a házit bemutattuk mondtam, hogy előző tanulmányaim alapján mást használtam ami ennek a táblázatos formája és nem kellett vele szpni semmit. Kérdezi, hogy Pollack? Mondom igen. Erre ad egy négyest úgy, hogy végig sem nézi a feladataimat, rajzaimat és azért nem adott ötöst, mert a táblázatot használtam a diagram helyett...


Amit viszont elmondtak, hogy nagyon erős a gyártásos szakirány és nagyon remek, a katonai műszakiról nem hallottam, pedig 2 éve végeztem mestert és még nem volt. Most az edulinen van egy hír, hogy aki az NKE-n szerez diplomát valamilyen katonai szakon az remek fizetéseket kap. :)

2021. febr. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

1-es: igen, nem vagyok képbeN, azért kérdeztem.

2-es: tudom, egyre rosszabb a tanárok hozzáállása. A mechanika oktatás tragédia. Úgyhogy hasonló a véleményem a tanárokról... Katonai műszaki az vadi új. Akkor itt nem ajánlod az épületgépészetet?

2021. febr. 24. 14:29
 4/20 Vodafonelive ***** válasza:
75%
Azért nem ajánlom, mert ott úgy fogsz kimenni a munkaerőpiacra, hogy buta leszel, mint a s*gg.’ádhol legalább belédvernek annyit a programok meg az elmélet terén, hogy el tudj helyezkedni tervező ként. És ha el is helyezkedsz, akkor se számíts milliókra, de annál inkább arra, hogy feketén bejelentve kapod meg a fizetésed.
2021. febr. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
22%
Szerintem nem éri meg gépészmérnöknek tanulni. Jelenleg nem is kell sehová.
2021. febr. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
5-ös! Az ilyen p@raszt, pikírt, nem odaillő válaszokra k.rvára semmi szükség. De ha már ilyen elméset böffentettél: miért ne kéne sehova gépészmérnök?
2021. febr. 25. 10:35
 7/20 anonim ***** válasza:
Sok mérnök van a piacon. Jó mérnök viszont kevés.
2021. febr. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
25%
Te pedig nem lehetsz/leszel jó mérnök, ha itt gyakorin érdeklődsz a szakirányokról.
2021. febr. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Valamint nem a tanárokat kell fikázni. Igen vannak szar tanárok, de aki elhivatott a szakma iránt az szar tanárokkal, önerőből is lehet valamire való mérnök.
2021. febr. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Te meg egy f@sz vagy, és fogadjunk, hogy semmi közöd a mérnökséghez. Csak itt éled ki a kisebbségi komplexusod.

Közölnék veled valamit. Pont attól leszek jó mérnök, hogy kritikusan, több helyről is tájékozódom. Igen, a GYK-n is. Igen, pont ezért nem a tanároktól kell tanulni, de attól még meg lehet a véleményem róluk, mint bárkinek, bárkiről, bármiről. (pl arról a szerecsenről, aki a jobbkéz-szabályt mutogatja a bal kezén! És rendszeresen!) De pont nem az ilyen kreténekre vagyok kíváncsi.


És nincs sok mérnök a piacon. A többségük pályaelhagyó.

2021. febr. 25. 12:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!