BME-TTK vagy ELTE-TTK?

Figyelt kérdés

1 év múlva érettségizek. Pesten tervezek továbbtanulni, a BME-n vagy az ELTE-n, matekra mennék.

De nem tudom melyik legyen az első cél. Tudnátok tapasztalatot mondani a két helyről, akár összehasonlítva is? Mindent szívesen elolvasok, mindenre kíváncsi vagyok.

Akár az SZTE-ről is írhattok, arra is kíváncsi vagyok valamilyen szinten.

Köszi :))



2021. ápr. 18. 08:50
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Én az SZTE-re járok, nem erre a szakra, de a TTIK-n van az én szakom is. Az egyetemről általánosan tudok írni, ha arra is kíváncsi vagy, vagy a szegedi egyetemi diáklétre.
2021. ápr. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nyugodtan írhatsz, akár itt is, akár privátban is. Kíváncsi vagyok :))
2021. ápr. 18. 10:33
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

BME.


Szimplán, mert jobban tetszik.

(BMEs vagyok, de sokan jártam az ELTE épületeibe plusz sokat hallok az oktatásról, mert barátnőm eltés.)


Szakmailag szerintem mindegy.

2021. ápr. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is a BME-re szavazok. Én oda járok, persze ez sem tökéletes de ismerősöket sokkal többet hallok panaszkodni az ELTE-ről.
2021. ápr. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tudnál nekem mesélni róla?
2021. ápr. 18. 18:44
 6/8 Baluba ***** válasza:
59%
Az elit az ELTE-re jár, ha a matekszakról van szó, mondjuk az évfolyam 20 legtehetségesebb diákjából 10, 8 meg külföldre. Ennek megfelelően az intenzív csoportokban magasabb a színvonal, mint a többi egyetemen, de a diploma a végén ugyan az lesz.
2021. ápr. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
BME, én is BME-re járok, kicsit lehet több a szívózás de szerintem megéri, a barátom ELTE-s, bár más szak. De amúgy mindkettő jó döntés, de a légkör miatt a BME-re voksolnék.
2021. ápr. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
86%
BME a sztochasztikából és az alkalmazott matekból jó, ELTE pedig az elméleti matekból, szóval ez attól is függ, hogy mit tanulnál tovább. Légkörileg meg egyértelműen BME
2021. jún. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!